Aşiret düğününde paralar ve takılar havada uçuştu: 5 bin kişi 1 milyon 150 bin liralık takı taktı

Şırnak'ta 5 bin kişinin katıldığı aşiret düğününde adeta takı takma yarışı vardı. Beytüşşebap ilçesindeki düğüne toplam 1 milyon 150 bin liralık altın ve para takıldı. Düğüne yurt dışından da misafirlerin katıldığı öğrenildi.

Şırnak’ta bir aşiret düğününde paralar havada uçuştu. 5 bin kişinin katıldığı düğün için 750 bin lira masraf yapıldı, gelin ve damada 1 milyon 150 bin lira değerinde altın ve para takıldı.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Mutluca köyünde Jirki Aşiretine mensup Hasan Öter’in oğlu Erkan ile Yusuf Adıyaman’ın kızı Viyan’ın görkemli düğününe 5 bin davetli katıldı. 2 gün 2 gece süren düğünde 750 bin lira masraf yapıldı, gelin ve damada toplam 1 milyon 150 bin Türk Lirası takı takıldı. Yurtiçinin yanı sıra yurt dışından birçok vatandaş düğüne katıldı.

Aşiret düğününde paralar ve takılar havada uçuştu: 5 bin kişi 1 milyon 150 bin liralık takı taktı

Gevdan, Mamhuran, Kaşuran ve Goyan Aşireti mensuplarının yanı sıra binlerce davetli ay yıldızlı Türk bayrağı altında halaylar çekti. Kato Dağı eteklerinde olan köyde huzur ve güven ortamının sağlanmasıyla beraber vatandaşlar düğünlerini gece geç saatlere kadar yapar oldu.

Aşiret düğününde paralar ve takılar havada uçuştu: 5 bin kişi 1 milyon 150 bin liralık takı taktı - Resim : 2

Beytüşşebap Kaymakamı Kemal Ülkü, genç çiftin düğüne katıldıklarını ve halaylar çektiklerini söyledi. Ülkü, “Huzur ve güven ortamının sağlanmasıyla beraber inşallah vatandaşımızın mutlu gününde ve acı günlerinde yanlarında olacağız. Güzel bir düğün çiftimize mutluluklar diliyorum’’ dedi.

Aşiret düğününde paralar ve takılar havada uçuştu: 5 bin kişi 1 milyon 150 bin liralık takı taktı - Resim : 3

Düğün sahibi Muhtar Sebahattin Öter ise, düğüne katılan bütün aşiret mensuplarına çok teşekkür ettiğini ifade etti. Öter, “Ay yıldızlı Türk bayrağımızın dalgalanmadığı yerde huzur olmuyor. Bu yüzden düğünlerimizin vazgeçilmezidir. Düğünümüzde 950 kilo et yapıldı. 5 bin insanın düğünümüze katıldığını görmek beni çok mutlu etti. Allah herkesten razı olsun’’ ifadelerini kullandı.

Aşiret düğününde paralar ve takılar havada uçuştu: 5 bin kişi 1 milyon 150 bin liralık takı taktı - Resim : 4

Aşiret düğününde paralar ve takılar havada uçuştu: 5 bin kişi 1 milyon 150 bin liralık takı taktı ile ilgili etiketler Aşiret Düğün Şırnak altın Para
GÜNÜN VİDEOSU

Bayraktar AKINCI'dan Çakır'la tam isabet! 100 km uzaktan hedefi işte böyle vurdu...

Bayraktar AKINCI TİHA, milli olarak geliştirilen Çakır Seyir Füzesi ile gerçekleştirdiği test atışında 100 kilometre uzaktan deniz üstündeki hedefi tam isabetle vurdu. İşte o anlar...