Aşı karşıtlarından Prof. Dr. Ertuğrul'a tehdit

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği Üyesi Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, muayene olmaya gelen aşı karşıtı hastaların kendisini tehdit ettiğini dile getirdi. Ertuğrul, "İnşallah çocukların ölür, seni asacağız. Bill Gates'e kendini satmışsın' diyorlar" dedi.

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, katıldığı televizyon programında koronavirüsün yeni varyantı Omicron'a ilişkin bilgiler paylaştı. Ertuğrul, aşı karşıtlarından sık sık ölüm tehditleri aldığını söyledi.

Koronavirüsün yeni varyantı Omicron'un Türkiye'de görülmemesinin olanaksız olduğunu belirten Ertuğrul, "Pandeminin başka bir aşamasındayız gibi görünüyor. Omicron'un bizde olmadığı söylense de bu çok da olanaklı görünmüyor. Bunu tespit edebilmek için şüpheli olgular üzerinde sekans analizi yapmak gerek. Sadece PCR'a bakılmamalı. Bizim sekans oranımız çok düşük. Ön veriler aşıların etkinliğinde düşüş olsa da yoğun bakıma yatma ve ölümcül geçirme konusunda aşıların koruyucu olduğunu gösteriyor. Hastalığa yakalanma konusunda mRNa aşılarının etkisi biraz azalacak." dedi.

"AŞI KARŞITLARI 'SENİ ASACAĞIZ, ŞEYTANSIN' DİYORLAR"

Ertuğrul aşı karşıtlarının kendisini tehdit ettiğini belirterek, "Haftanın birkaç günü aşı karşıtlarından laf söz işitiyorum. Boynuna bir ip geçirip asacağız seni, şeytansın. Kendini Bill Gates'e satmışsın. Çocukların inşallah ölür" diyorlar. Ben bir hekimim kim olursa olsun aşı olmayıp hasta olsalar bile bakmak bizim görevimiz." ifadelerini kullandı.

 

Aşı karşıtlarından Prof. Dr. Ertuğrul'a tehdit ile ilgili etiketler Koronavirüs Bülent Ertuğrul aşı karşıtlığı omicron varyantı
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.