Arjantin'den Venezuela'ya üçlük... Lionel Messi atmaya devam ediyor

Arjantin Milli Takımı evinde Venezuela'yı 3-0 mağlup ederek 2022 FIFA Dünya Kupası vizesi aldı. Güney Amerika'da 25'er puana sahip Ekvador ve Uruguay, Brezilya ve Arjantin'in ardından Dünya Kupası bileti alan takımlar oldu. Elemelerde 30 Mart'ta oynanacak son hafta maçları öncesi 21 puanlı Peru, 20 puana sahip Kolombiya ve 19 puanlı Şili, play-off kotası için beşincilik mücadelesi verecek.

2022 FIFA Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri'nde Arjantin, Venezuela'yı 3-0 yendi.

Tek grupta 10 takımın yer aldığı Güney Amerika Elemeleri'nin 17. haftasında Arjantin, evinde Venezuela ile karşılaştı.

Arjantin'in 3-0 üstünlüğü ile sona eren maçtaki goller, 35. dakikada Nicolas Gonzalez, 79. dakikada Angel Di Maria ve 82. dakikada Lionel Messi'den geldi.

Arjantin, bu maç öncesinde de Dünya Kupası'na katılmayı garantileyen takımlar arasındaydı.

BREZİLYA GARANTİLEMİŞTİ

Güney Amerika Elemeleri'nin 17. haftasında dün oynanan maçlarda 2022 Dünya Kupası'na katılmayı önceden garantileyen Brezilya, Şili'yi 4-0'lık skorla geçmişti.

Kolombiya ise Bolivya karşısında 3-0 kazanmıştı. Uruguay, sahasında Peru'yu 1-0 mağlup etmiş, Paraguay ise evinde Ekvador'u 3-1 yenmişti.

Bu sonuçların ardından elemelerin bitimine bir hafta kala 25'er puana sahip Ekvador ve Uruguay, Brezilya ve Arjantin'in ardından Dünya Kupası bileti alan takımlar oldu.

Elemelerde 30 Mart'ta oynanacak son hafta maçları öncesi 21 puanlı Peru, 20 puana sahip Kolombiya ve 19 puanlı Şili, play-off kotası için beşincilik mücadelesi verecek.

Arjantin'den Venezuela'ya üçlük... Lionel Messi atmaya devam ediyor ile ilgili etiketler arjantin milli takımı Lionel Messi