Ancelotti'nin kendisine güvenmesi için elinden geleni yapacağını aktaran Arda Güler, Real Madrid'den ayrılmayacağını dile getirdi.

Hakkında Real Madrid'den kiralık olarak ayrılacağı haberleri çıkan Arda Güler'den konuyla ilgili açıklama geldi. Ancelotti'nin kendisine güvenmesi için elinden geleni yapacağını aktaran Arda Güler, Real Madrid'den ayrılmayacağını dile getirdi.

Real Madrid'e transfer olduktan sonra uzun süre sakatlıklarla boğuşan Arda Güler, iyileşmesinin ardından İspanyol takımında  yavaş yavaş süre almaya başlamıştı ancak son maçlarda yedek kulübesinden çıkamayan genç yetenek için transfer iddiaları ortaya atılmaya başlandı.

İlk olarak 6 Ocak'taki Kral Kupası 3. tur maçında Arandina'ya karşı 11'de sahaya çıkan Arda, 59 dakika forma giymişti. 

18 yaşındaki futbolcu, daha sonra ise 10 Ocak'ta Atletico Madrid ile oynanan İspanya Süper Kupa maçında sonradan oyuna girdi ve 8 dakika süre aldı.

Son iki haftadır Real Madrid'de forma yüzü göremeyen Arda Güler, Süper Kupa'da Barcelona, Kral Kupası'nda Atletico Madrid ve La Liga'da Almeria maçlarında kadroda olmasına rağmen sahada görev alamadı.

İspanyol basınında, Real'de süre almakta zorlanan Arda'nın kiralık olarak gönderilme iddiası ortaya atıldı.

El Gol Digital'in haberine göre; Türk futbolcunun kiralanacağı takım Real Sociedad olabilir.

Haberde, Sociedad'ın son yıllarda genç yeteneklerin adresi olduğu belirtilirken, İspanyol takımının hocası Imanol Alguacil'in elinde Martin Odegaard ve Takefusa Kubo gibi yeteneklerin parlatıldığı hatırlatıldı.

Arda Güler'in kiralanma olasılığının ocak ayı için düşük olduğu vurgulanırken, bu operasyonun önümüzdeki yaz gerçekleşebileceği kaydedildi.

Öte yandan Arda Güler, hakkında çıkan transfer haberleri sonrası Defensa Central'e açıklama yaptı.

Ancelotti'nin kendisine güvenmesi için elinden geleni yapacağını aktaran Arda Güler, Real Madrid'den ayrılmayacağını dile getirdi.

Ancelotti'nin kendisine güvenmesi için elinden geleni yapacağını aktaran Arda Güler, Real Madrid'den ayrılmayacağını dile getirdi. ile ilgili etiketler Arda Güler Carlo Ancelotti Real Madrid