Araç sahiplerine kötü haber geldi: Fiyatı tam 3 katına çıktı

Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren kötü bir haber geldi. Araç kasko fiyatları tam 3 katına çıktı. Geçen yıl 5 bin lira olan kasko poliçesi fiyatları bu yıl 15 bin lira civarına yükseldi.

Artan döviz kuru, parça maliyetleri ve enflasyonun etkisiyle araç kaskolarında fiyat artışı yaşandı. Yılın ilk üç ayında, hasar dosyası başına ortalama tazminat ödemesi kaskoda 15 bin lira, zorunlu trafik sigortasında 11 bin lira oldu.

3 KATINA ÇIKTI

NTV'de yer alan habere göre, sigorta sektörü yetkilisi Muhammed Karakum, "Yılın ilk üç ayında hasar ödeme tutarları oldukça yükseldi. Bunun sebebi parça maliyetlerindeki ve işçi ücretindeki artışlar" ifadelerini kullandı.

Geçen yıl ortalama 5 bin liraya yaptırılan bir kasko poliçesinin bu sene 15 bin lira civarında olduğunu belirten Karakum, yine geçen yıl bin 200 liraya yapılan trafik poliçesinin ise bu yıl 3 bin lira civarına yapılabileceğini belirtti.

Araç sahiplerine kötü haber geldi: Fiyatı tam 3 katına çıktı ile ilgili etiketler Otomobil sigorta Araç zam
GÜNÜN VİDEOSU

Sur Belediyesi'nde DEM Partililerden büyük skandal! Atatürk ve Erdoğan'a hakaret ettiler...

DEM Partili yöneticiler Sur Belediyesi makamında bulunan Mustafa Kemal Atatürk ve Erdoğan'ın fotoğraflarını işaret ederek hakaret etti. "Kaldırın bu kebrağların (p...venklerin) fotoğraflarını" sözlerini sarf eden DEM Partililer büyük tepki çekti. DEM Parti yöneticilerinin Diyarbakır Sur'daki mazbata töreni sırasında hakaret içeren sözleriyle ilgili müfettiş görevlendirildi.