Antalya'da market sahibini şoke eden not! 8 yıl aradan sonra evinin önüne bıraktı

Antalya’da 15 yıldır market işletmeciliği yapan 65 yaşındaki Yakup Uygun, evinin önüne dün akşam saatlerinde bırakılan para dolu not ile şaşkınlık yaşadı. 8 yıl önce marketten 150 TL değerinde ürün çalıp, pişman olan şahıs, o zamanlar çocuk olduğunu beyan edip helallik istedi. Notun içine 500 TL para bıraktı.

Konyaaltı ilçesine bağlı Doyran Mahallesi’nde 15 yıldır market işletmeciliği yapan Yakup Uygun, dün akşam evinin önüne bırakılan helallik notu ve 500 TL para ile şaşkınlık yaşadı.

Antalya'da market sahibini şoke eden not! 8 yıl aradan sonra evinin önüne bıraktı


''GELİP SÖYLESE HELAL EDERDİM''

Notu merakla açan Uygun, “8 sene önce bizim marketten haberimiz olmadan çocukken, doğru, yanlış bilmediğim zamanlarda aldığım 150 TL değerinde malzemeler vardı, bunun için vicdanen rahatsız oldum, bunu size iade etmek istiyorum, hakkınızı helal edin tekrar” yazılı bilgisayar çıktısı ve 500 TL’yi gördü. Uygun, kimin yaptığını bilmediği ve olayı hatırlamadığını söylediği durumla ilgili notu ve parayı bırakan şahsa seslendi. Şahsı tanımak istediğini belirten Uygun, "gelip söylese para vermesine gerek yoktu, hakkımı helal ederdim" diye belirtti.

Antalya'da market sahibini şoke eden not! 8 yıl aradan sonra evinin önüne bıraktı - Resim : 2

''VİCDANEN RAHATSIZ OLDUM...''

15 yıldır market işleten Yakup Uygun, “Dün akşam evin girişinde paketlenmiş, sıkı sıkı bantlanmış, ismimin yazılı olduğu bir kağıt bırakılmış. Açtım, içerisinde 500 TL para vardı. '8 sene önce bizim marketten haberimiz olmadan çocukken, doğru, yanlış bilmediğim zamanlarda aldığım 150 TL değerinde aldığım malzemeler vardı, bunun için vicdanen rahatsız oldum, bunu size iade etmek istiyorum, hakkınızı helal edin tekrar diye' yazılı bir not vardı. Tahmin ediyorum ki şuan delikanlı birisi bunu yapan. O zamanlar çocuk ise 10 yaşlarında olabilir. Kim olduğunu merak ediyorum. Kim olduğunu görsem, parayı almadan helal ederdim” diye konuştu.

Antalya'da market sahibini şoke eden not! 8 yıl aradan sonra evinin önüne bıraktı - Resim : 3

''HER KİMSE ÜZÜLMESİN''

15 senedir böyle hadiseler yaşandığını belirten Uygun, “Her kimse, üzülmesin ben onu gerçekten merak ediyorum, görmek istiyorum, alnından öpmek istiyorum. Ben hakkımı helal ediyorum. Vermesine gerek yoktu demesi bile yeterdi. Bizim markette 15 senedir benzer hadiseler oluyor. Kimisi terazinin altına para bırakır, ben bunu almıştım diye. Kimisi başka türlü bize iade ettiler. 8 yıl önce böyle bir olay yaşandığını hatırlamıyorum, muhtemelen fark etmedik. Tahminimce zaman içerisinde alınmış bir şeydi. O zaman 150 TL değerinde olduğunu düşünüyormuş, 500 TL bırakmış” şeklinde konuştu.

Antalya'da market sahibini şoke eden not! 8 yıl aradan sonra evinin önüne bıraktı - Resim : 4

(İHA)

Antalya'da market sahibini şoke eden not! 8 yıl aradan sonra evinin önüne bıraktı ile ilgili etiketler Antalya Konyaaltı market Yakup Uygun
GÜNÜN VİDEOSU

İETT otobüsünde yangın çıktı: Yanan otobüsü elinde yangın tüpü varken üfleyerek söndürmeye çalıştı

İstanbul Kağıthane'de İETT'ye bağlı halk otobüsünün motor kısmında yangın çıktı. Aracın şoförü yangını üfleyerek söndürmeye çalışınca ortaya ilginç bir manzara çıktı. İşte o anlar...