Antalya Kepez'de özel yurtta aşçı dehşeti! Valilikten kan donduran açıklama geldi...

Antalya'da dün özel bir öğrenci yurdunda 18 yaşındaki üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul'u başından satırla keserek canice öldüren 38 yaşındaki İhsan Güney hakkında valilikten açıklama geldi. Antalya Valiliği yurtta aşçı olarak görev alan Güney'in Bipolar Bozuluk hastalığının olduğunu ve daha önce 15 gün hastanede yattığını belirtti.

Antalya'nın Kepez ilçesinde dün saat 14.30 sıralarında Kültür Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan, Antalya İlim ve Kültür Derneği'nin (Alim Derneği) 4 katlı öğrenci yurdunun yemekhanesinde kan donduran bir olay gerçekleşti 

KAFASINI KESİP 'DECCAL'İ VURDUM' DEMİŞTİ

Yurdun aşçısı İhsan Güney, henüz bilinmeyen bir nedenle duvara dayadığı Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul'un başını satırla kesti. Güney, kestiği başı, Tuğrul'un göğsünün üzerine koyup, "Deccal'i vurdum" diye bağırdı. Güney, satırı da gencin göğsünün üzerine bıraktı.

CANİ AŞÇI GÖZALTINA ALINDI

Olayı gören öğrencilerden biri yemekhanenin kapısını kapatıp kilitledikten sonra polisi aradı. İhbar üzerine öğrenci yurduna gelen polis, İhsan Güney'i gözaltına aldı. Kısa süre önce yurtta aşçı olarak işe başladığı öğrenilen İhsan Güney, Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine götürüldü. Polisin olay yerindeki incelemesi sürüyor. Mehmet Sami Tuğrul'un, kendi halinde sessiz bir öğrenci olduğu kaydedildi.

ANTALYA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Antalya Valiliği olayla ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamada şöyle denildi:

"07.12.2021 günü saat 14.00 sıralarında İlimiz Kepez İlçesi Kültür Mahallesi 3821 sokak No:7 sayılı adreste meydana gelen kasten öldürme olayında; M.S.T. isimli şahıs İ.G. isimli şahıs tarafından bıçaklanarak öldürülmüş, şüpheli İ.G. isimli şahıs olay akabinde suç aleti bıçakla birlikte gözaltına alınmıştır.

Antalya Kepez'de özel yurtta aşçı dehşeti! Valilikten kan donduran açıklama geldi...

BİPOLAR BOZUKLUK TEŞHİSİ KONULMUŞ

Yapılan araştırmalar sonucunda şüpheli İ.G. isimli şahsın 21 yıldır aşçı olarak çalıştığı, olay tarihinden 3 ay kadar önce olay yeri adresinde aşçı olarak işe başladığı, ayrıca 17.03.2020 tarihinde düzenlenen doktor raporunda tanı olarak Bipolar Duygulanım Bozukluğu, 27.11.2020 tarihinde düzenlenen doktor raporunda Bipolar Duygulanım Bozukluğu ve Unipolar, Depresyon, Depresif Nöbet tanısı konduğu, 02.03.2020 tarihinde hastanede 15 gün yatış yaptığı ve Sizoafetik bozukluk ve bipolar duygulanım bozukluğu ile psikotik belirtisiz manik teşhisi konduğu, bu tarz hastalıklarda her ay rutin kontrollere gitmesi gerekirken 29.07.2021 tarihinden sonra bir daha kontrole gitmediği tespit edilmiştir. Tahkikat çok yönlü devam etmektedir."

Antalya Kepez'de özel yurtta aşçı dehşeti! Valilikten kan donduran açıklama geldi... - Resim : 2

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca, Antalya 6. Sulh Ceza Hakimliğine başvurularak "olayın gerçekleşme şekli, suçun yeni işlenmiş olması ve kanıtların henüz toplanmamış oluşu hususları göz önünü alınarak; soruşturmanın amacının tehlikeye düşürülmemesi, delillerin karartılmasının önlenmesi ile maktulün haklarının korunması açısından 'gizlilik kararı ve yayın yasağı' getirilmesi talebinde bulunuldu.

Talebi yerinde bulan Hakimlik, olayla ilgili "gizlilik kararı ve yayın yasağı" kararı aldı.

Antalya Kepez'de özel yurtta aşçı dehşeti! Valilikten kan donduran açıklama geldi... - Resim : 3

BİPOLAR BOZUKLUK HASTALIĞI NEDİR? BELİRTİLERİ NELER?

Bipolar bozukluk uzun süreli ve karmaşık bir duygudurum hastalığıdır. Bu rahatsızlıkta manik, hipomanik ve depresif ataklar ortaya çıkar. Ataklar sırasında da hafif ancak çeşitli belirtiler ile bipolar bozukluk kendisini gösterebilir.

Bipolar bozukluk tıbbi olarak manik depresif olarak da adlandırılır. İki uçlu bozukluk olarak tanımlanan bu hastalıkta iki ayrı ruhsal bozukluk vardır. Bu durumlar taşkınlık (mani) ve çökkünlük (depresif bozukluk) olarak tanımlanabilir. Bu hastalık dönemleri birbirini takip eder, yatışma ve alevlenme dönemleri gözlenir.

Antalya Kepez'de özel yurtta aşçı dehşeti! Valilikten kan donduran açıklama geldi... ile ilgili etiketler Antalya Kepez aşçı ogrenci yurdu satır
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.