Annesine ateş etti, araya giren kardeşini öldürdü

Erzurum'da Mustafa Ağdaş tartıştığı annesi ve araya giren kardeşini tüfekle vurdu. Anne Esragül Aciçimen'in hastanedeki tedavisi devam ederken, Yahya Ağdaş hayatını kaybetti. Polise teslim olan Ağdaş ilk ifadesinde olayın kazayla olduğunu iddia etti.

Eruzurum'da Mustafa Ağdaş (22), tartıştığı annesi Esragül Aciçimen (39) ile araya giren kardeşi Yahya Ağdaş'ı (14) tüfekle vurdu. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Yahya Ağdaş hayatını kaybetti, annesinin tedavisi sürüyor. 

Annesine ateş etti, araya giren kardeşini öldürdü

Olay, 18 Şubat'ta saat 21.00 sıralarında Palandöken ilçesi, Müftü Solakzade Mahallesi'nde bir apartmanın 1'inci katında meydana geldi. İddiaya göre, Mustafa Ağdaş, annesi Esragül Aciçimen ile tartışmaya başladı.

Mustafa Ağdaş, eline aldığı av tüfeğini annesine doğrulttu. Bu sırada odadaki kardeşi Yahya Ağdaş, annesinin önüne geçti. ​Anne ile oğlu ateşlenen tüfekten çıkan saçmalarla ağır yaralandı. İhbarla gelen sağlık ekipleri, anne ile oğlunu Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Yahya Ağdaş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Annesine ateş etti, araya giren kardeşini öldürdü - Resim : 2

İLK İFADESİNDE KAZAYLA OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

Bir süre önce eşinden ayrılan anne Esragül Aciçimen'in ise hayati tehlikesi sürüyor. Kardeşi ve annesini vurduktan sonra polise teslim olan Mustafa Ağdaş, ilk ifadesinde olayın kaza ile olduğunu söylediği belirtildi. Bu arada Yahya Ağdaş'ın cenazesi, öğle vakti kılınacak namazın ardından toprağa verilecek. 

Annesine ateş etti, araya giren kardeşini öldürdü ile ilgili etiketler Erzurum tüfek Mustafa Ağdaş