Anneler, babalar yandı! Artık çocuklar 'Kirobo' isteyecek / VİDEO

Toyota, uzayda konuşan ilk robot olarak tarihe geçen Kirobo'nun insan avucuna sığacak kadar küçük versiyonunu geliştirdi.

Şirket açıklamasına göre, insanların duygularını anlayan ve onlarla arkadaşlık eden Kirobo Mini, ayakta 34, oturduğunda ise 10 santimetre boyutunda. İçerisindeki kamerayla insanların yüz ifadelerini analiz ederek onların duygularını anlamaya çalışan robot, bu ifadelere göre karşısındaki kişiye insansı tepkiler veriyor. Kendi sesinin tonunu ve hareket tarzını da konuştuğu kişiye göre belirleyen Kirobo Mini, sahipleriyle vakit geçirdikçe onların sevdikleri ve sevmedikleri şeyleri de hatırlıyor.

Kirobo Mini, kompakt boyutları sayesinde her yere kolaylıkla taşınabiliyor ve bluetooth yoluyla akıllı telefonlara bağlanarak kontrol edilebiliyor. İnsanlara bir arkadaş gibi davranmaya programlanan mini robot, onlarla olan gündelik konuşmalarında ellerini ve başını oynatarak konuştuğu kişinin yüzüne bakıyor. Kirobo Mini, gelecek yıldan itibaren Japonya'da 392 dolarlık fiyatıyla satışa sunulacak.

Kirobo Mini'yi insanlara benzer bir etkileşim kuracak şekilde geliştiren Toyota, Kirobo Mini ile insanların hayata ve topluma daha fazla katılacaklarını öngörüyor.

Anneler, babalar yandı! Artık çocuklar 'Kirobo' isteyecek / VİDEO ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.