Anne, baba ve 2 ablasını peş peşe kaybetti

Koronavirüs ve kanser Hatay'da ilkokul müdürü olarak görev yapan Cevdet Alkan'a hayatının en büyük acılarını 21 gün içerisinde peş peşe yaşattı. Alkan, anne, baba ve bir ablasını koronavirüs, diğer ablasını ise kanser yüzünden kaybetti. Ailesinin dört ferdini kendi elleri ile toprağa veren acılı eğitimci, yakalandığı koronavirüsü alt ettiğine sevinemedi.

Hatay’ın Antakya ilçesinde pandemi sürecinde kurulan ‘Vefa Destek Grubu’ ve filyasyon ekibinde görev alan Şehit Emin Yıldırım İlkokulu müdürü Cevdet Alkan (55), kendisinin de koronavirüse yakalandığını ve atlattığını söyleyerek yaşadığı acı dolu günlerin detaylarını anlattı.

Pandemi sürecinde, ilk olarak 20 Kasım'da 60 yaşındaki ablası Nuran Malcı'yı kanser hastalığından dolayı kaybettiğini belirten Alkan, 2 Aralık'ta 92 yaşındaki babası İbrahim Alkan'ı, 4 Aralık'ta 86 yaşındaki annesi Fatma Alkan'ı ve 11 Aralık'ta ise 62 yaşındaki büyük ablası Cavide Emirleroğlu'nu koronavirüs nedeniyle toprağa verdiğini söyledi.

Anne, baba ve 2 ablasını peş peşe kaybetti

'BU TEHLİKELİ, YAYILIMCI VE ÖLÜMCÜL BİR HASTALIK'

Ailesini korumak adına 6-7 aydır, kimseyle görüşmediğini ve her türlü önlemi almasına rağmen dört canını yitirmenin acısını yaşadığını söyleyen Alkan, “Bu hastalık çok tehlikeli. Yayılımcı ve tedbiri alınmadığı zaman ölümcül sonuçları olan bir hastalıktır. Bu süreçte, 20 Kasım da küçük ablamı kaybettim. 2 Aralık, babamın vefatını izledim, kendi elimle toprağa teslim ettim. 4 Aralık, annemi teslim ettim toprağa. 11 Aralık, benim akıl hocam, emekli öğretmen, eğitimi bana sevdiren, yol haritamı çizmeme yardımcı olan büyük ablamı da yine kendi elimle toprağa verdim. Acılı, sıkıntılı ve insanı çökerten bir süreç” diye konuştu.

Anne, baba ve 2 ablasını peş peşe kaybetti - Resim : 2

‘SEVDİKLERİNİZLE VEDALAŞAMIYORSUNUZ'

Babasının vefatından sonra yaptırdığı Kovid-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle annesini son bir kez göremediğini, vedalaşamadığını acı içinde anlatan Alkan, “Babamın vefatından sonra koronavirüs testim pozitif çıktı. Evde kendimi karantinaya aldım. Öyle bir acıdır ki kendi annemi son defa görüp, veda edemedim. En sevdiğiniz insanlarla vedalaşamıyorsunuz bile. En sevdiğiniz insanlarla bir daha bir araya gelemeyeceksiniz” ifadelerini kullandı.

Anne, baba ve 2 ablasını peş peşe kaybetti - Resim : 3

Üç evin kapısını kapattıklarını ve bunun anlatılmaz bir acı olduğunu vurgulayan Alkan, “Şu anda elimde, aradığımda cevap verilmeyecek, hiç arayamayacağım dört telefon numarası var” dedi.

VATANDAŞLARA SESLENDİ: ‘KURALLARA UYALIM’

Aile bireylerini kaybetmenin acısını yaşadığını ve çekirdek aileden bir tek kendisi ile ağabeyinin kaldığını belirten Alkan, kurallara uyulmasını isteyerek şunları kaydetti:

“Bu iş gerçekten sıkıntılı, gerçekten acılı. İnsanı yıpratan ve hayatında ömür boyu geçmeyecek travmalar yaratan bir hastalık. Lütfen, sevdiklerinizle yaşayın, onlarla yaşlanın. Bunu yapmak istiyorsanız, bu süreci en doğru, en güzel şekilde atlatmak istiyorsanız, sevdiklerinizi korumak istiyorsanız, onların acısını yaşamak istemiyorsanız; lütfen maske, mesafe, hijyen kurallarına uyun. Devletimizin koyduğu kurallara uyun. Kendi ailenizin arasına girerken ve hangi ortama girerseniz girin her türlü tedbiri almanızı önemle tavsiye ediyorum, rica ediyorum. Kendi canlarımı kaybettim, siz kendi canlarınızı kaybetmeyin. Onları kaybetmemek için gereken her türlü tedbiri almanızı, rica ediyorum” 

Anne, baba ve 2 ablasını peş peşe kaybetti - Resim : 4

Anne, baba ve 2 ablasını peş peşe kaybetti ile ilgili etiketler Hatay kanser ilkokul cevdet alkan

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.