Ankaralılar dikkat! Ankara'da 10 Kasım nedeniyle bu yollar kapanabilir

Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85'inci yıl dönümü nedeniyle düzenlenecek programdan dolayı Ankara'da bazı yolların saat 21:00 itibarıyla kapatılacağı duyuruldu. İşte Ankara'da araç trafiğine kapatılması beklenen yollar.

 

Başkentte akşam saat 21.00 itibarıyla bazı yollar trafiğe kapatılabilir.

Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yayınlanan yazılı açıklamada, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85. yıl dönümü vesilesiyle 10 Kasım Cuma günü düzenlenecek programlar nedeniyle, ihtiyaç olması halinde 9 Kasım Perşembe günü saat 21.00’den itibaren programların bitimine kadar;
GMK Bulvarı, Anıt Caddesi, Gençlik Caddesi, Akdeniz Caddesi, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi, Dögol Caddesi, Sporpark Caddesi, Kazım Karabekir Caddesi'nin Celal Bayar Bulvarı'na bağlantı sağlayan yan varyantları ile Celal Bayar Bulvarı'nın Kazım Karabekir Caddesi'ne bağlantıyı sağlayan yan varyantları, Kazım Karabekir Caddesi'nin Anadolu Meydanı ile Celal Bayar Bulvarı arasında kalan bölümü ile buralara bağlanan yolların tamamı çift yönlü olarak araç trafiğine kapatılacağı, vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için toplu ulaşım araçlarını kullanmaları kamuoyuna ve basına duyurulur” ifadeleri yer aldı.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YAVAŞ'TAN 10 KASIM MESAJI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda, başkentimizi ve ülkemizi daha ileriye taşıyacak adımları yılmadan ve yorulmadan atacağız." ifadelerini kullandı.

Yavaş, yayımladığı mesajında, Milli Mücadele'yi zafere taşıyan, bu zaferi Cumhuriyet ile taçlandıran Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 85'inci yılında rahmet, minnet ve özlemle andıklarını belirtti.

Mansur Yavaş, şunları kaydetti:

"Bizler Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda, başkentimizi ve ülkemizi daha ileriye taşıyacak adımları yılmadan ve yorulmadan atacağız. Cumhuriyet değerlerine yakışır şekilde, insana dokunan, üretimi artıran, şeffaf belediyecilik anlayışıyla her alanda daha müreffeh bir başkent olma hedefimizden sapmadan, dünya kentleriyle yarışır örnek bir başkent olma arzumuzu birlik ve beraberlik ruhuyla sürdüreceğiz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü 85. ölüm yıl dönümünde rahmet ve şükranla anıyor, aziz hatıralarının önünde saygıyla eğiliyorum. Onun ilke ve inkılapları ışığında yolumuz daima aydınlık kalacaktır."

Ankaralılar dikkat! Ankara'da 10 Kasım nedeniyle bu yollar kapanabilir ile ilgili etiketler
GÜNÜN VİDEOSU

Giresun'da fırtına etkisiyle deniz taştı! Mini tsunami dehşeti kamerada...

Giresun'da etkili olan fırtına nedeniyle deniz taştı. Mini tsunami yaşanan Tirebolu ilçesinde o anlar saniye saniye kameralara kaydedildi.