Ankara’da özel mülkiyete konu taşınmazların yatırım faaliyetleri için acele kamulaştırılmasına karar verildi

Ankara’nın iki ilçesindeki özel mülkiyete konu taşınmazların, Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi alanında gerçekleştirilecek yatırım faaliyetleri için acele kamulaştırılmasına karar verildi. Karar, Resmi Gazete'nin 18 Ağustos 2022 tarihli sayısında yayımlandı.

Ankara’nın Sincan ve Kahramankazan ilçesinde bulunan özel mülkiyete konu taşınmazların, Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi alanında gerçekleştirilecek yatırım faaliyetleri için acele kamulaştırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Ankara’da özel mülkiyete konu taşınmazların yatırım faaliyetleri için acele kamulaştırılmasına karar verildi

Resmi Gazete'nin 18 Ağustos 2022 tarihli sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre; Ankara’nın Sincan ilçesi, İlyakut Mahallesi ile Kahramankazan ilçesi, Saray ve Fethiye Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan ve ekli listede kamulaştırma bilgileri gösterilen özel mülkiyete konu taşınmazların, Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi alanında gerçekleştirilecek yatırım faaliyetleri için ihtiyaç duyulan üretim alanlarının oluşturulması amacıyla Ankara Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27’nci maddesi gereğince karar verildiği belirtildi.

 

Ankara’da özel mülkiyete konu taşınmazların yatırım faaliyetleri için acele kamulaştırılmasına karar verildi ile ilgili etiketler Ankara özel mülke ait taşınmazlar acele kamulaştırma kararı Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi
GÜNÜN VİDEOSU

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin dağıldığını gözyaşlarıyla duyurdu

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin feshedildiğini bildirirken, gözyaşlarını tutamadı. O anlar sosyal medyada gündem oldu.