Ankara'da 8 yıl önce çalınan araba Suriye'de bulundu: İçinden çıkanlar şoke etti

Ankara'da 2013 yılında çalınan bir araba Suriye sınırında bulundu. Jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda bulunan arabanın içinden 9 Suriyeli göçmen ile 7 bin 500 paket kaçak sigara çıktı. Öte yandan araca sahte askeri plaka takılması dikkat çekti. Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

1’inci Hudut Alayı Öncüpınar Piyade Hudut Bölük Komutanlığı ekipleri, sınır hat yolunda sahte askeri plaka takılmış bir aracın tespit edilmesi üzerine harekete geçti. Aracın, sazlık su kanalına düştüğü ve araçta sigara bulunduğu yönünde verilen ihbara Kilis İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, olay yerine gitti.

Jandarmanın yaptığı araştırma sonucu, aracın Suriye tarafından gelerek hudut hat yoluna girdiği ve Öncüpınar Hudut Bölük Komutanlığı personeli tarafından fark edilince sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybederek hat yolu yanında bulunan su kanalına düştüğü tespit edildi.

Ankara'da 8 yıl önce çalınan araba Suriye'de bulundu: İçinden çıkanlar şoke etti

İÇİNDEN ÇIKANLAR ŞOKE ETTİ

Ekiplerin, araçta ve çevresinde yaptığı kontrollerde, 7 yetişkin ve 2 çocuk olmak üzere toplam 9 Suriye uyruklu göçmen yakalandı. Aracın arka kasasında ise çeşitli markalarda 7 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi. Jandarma ekipleri, araç ile ilgili yaptıkları sorgulamada aracın 2013 yılında Ankara’dan çalındığı ve çalıntı kaydının olduğunu tespit etti. Araca sahte askeri plaka takılması ise dikkat çekti.

Olay ile ilgili Cumhuriyet Savcısının talimatıyla adli işlemlere başlatıldı.

Ankara'da 8 yıl önce çalınan araba Suriye'de bulundu: İçinden çıkanlar şoke etti ile ilgili etiketler Araç Ankara Suriye Jandarma Operasyon çalıntı
GÜNÜN VİDEOSU

Ankara'da sağanak sonrası facia... Sel sularına kapılan 2 kardeş aracın altında sıkıştı!

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde yağış sonrası sel sularına kapılan 2 kardeş aracın altına girdi. Çevredekilerin yardımıyla kurtarılan çocukların sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.