Ankara kulisleri hareketlendi: Akşener ile Bahçeli aynı karede!

10 Kasım nedeniyle bir araya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 29 Ekim'de olduğu gibi 10 Kasım'da da aynı karede yer aldı. CHP lideri Özgür Özel’in de ‘Meral Akşener ile merhabalaşamadık’ açıklaması ise kulisleri hareketlendirdi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli ve İYİ Partili Meral Akşener 29 Ekim’in ardından 10 Kasım’da da Anıtkabir’de yan yana yürüdüler. 29 Ekim’e göre bu sefer birlikte edilen sohbetin uzun olması dikkat çekti. 

Sohbet sırasında Meral Akşener'in ağzını kapatarak konuştuğu görüldü. Bahçeli'nin sohbet sırasında gülümsediği görüldü. Merdivenlerden indikten sonra iki lider el sıkışarak ayrıldı. Akşener’in ardından diğer İYİ Partili kurmayların da Bahçeli ile tokalaştıkları görüldü. Devlet Bahçeli ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener kimi zaman aralarında ayrı görüşler yaşansa da son olarak Bahçeli’nin yaptığı ‘geri dön’ çağrıları ile “acaba yeniden bir araya gelebilirler mi” tartışmalarına neden olmuştu. 

‘MERAL HANIMLA MERHABALAŞAMADIK, ÜZÜLDÜM’ 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den ise törenin ardından dikkat çeken bir Meral Akşener açıklaması geldi. Törende, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşme imkanı bulamadığını belirten Özel, şunları kaydetti:

"Meral Hanım'la merhabalaşamadık, ondan dolayı üzüldüm ama Devlet Bey'le merhabalaştık. Tabii 10 Kasım olduğu için bir matem günü... Cumhuriyet'in 100. yılında, bu büyük matemde böylesi siyasi parti rekabetlerinin olmadığı bir ortamdayız. Ata'nın huzurunda bir siyasi rekabet olmaz. Biz CHP olarak, muhalefet etmenin sorumluluğu içinde davranacağız. Ana muhalefet partisi olmanın sorumluluğu ve önümüzdeki dönem devleti yönetecek namzet parti olarak da devletin tüm kademeleriyle hak ettikleri saygı ve ilgi çerçevesinde temaslarımız olacak. CHP'ye saygılı davranan herkes aynı saygıyı görecektir."

Ankara kulisleri hareketlendi: Akşener ile Bahçeli aynı karede! ile ilgili etiketler
GÜNÜN VİDEOSU

Tefeciler Seçil Erzan'ı boş araziye götürüp tehdit etti! Yüzü gözü şiş halde ne derlerse tekrarladı

"Fatih Terim Fonu" ile milyonlarca dolarlık vurgun yapan bankacı Seçil Erzan'ın tefeciler tarafından tehdit edildiği görüntüler ortaya çıktı. Erzan'ın, evinden alınıp boş araziye götürüldüğü videoda yüzü gözü şiş halde tefeciler ne söylerse tekrar ettiği görüldü.