Android telefon kullanıcıları dikkat! Bu uygulamalar telefonunuzda yüklüyse hemen silin

Android telefonları tehdit eden kötü amaçlı yazılım içeren uygulamalar ortaya çıktı. Telefon kullanıcıların söz konusu yazılımlardan birini bile kullanmaması ve hemen kaldırması tavsiye ediliyor. Bir çoğu Google Play Store'dan indirilen uygulamalar binlerce kez indirildi.

Android akıllı cihazları tehdit edip kötü amaçlı yazılım içeren uygulamalar tespit edildi. Telefonunuzda bu uygulamalardan biri bile yüklüyse en kısa sürede kurtulmalısınız. En basiti bu uygulamaları verilerinizi ve paranızı çalmadan hemen silmeniz gerekiyor. Aksi halde başınız büyük derde girebilir.

Normal bir uygulama gibi görünen yazılımlar aslında büyük tehlike saçabiliyor. Fakat bazı kötü amaçlı uygulamalar, kendilerini çok iyi saklıyorlar. Böylece herhangi bir kullanıcı tehlikeli olduğunu anlayamıyor. Ancak kullanıcılara cehennemi yaşatma potansiyelleri bulunuyor. Bir süre önce Android kullanıcılarını hedef alan kötü amaçlı uygulamalar liste halinde paylaşıldı. Bu uygulamaları yükleyen adeta yanıyor. Yurt dışındaki basın kuruluşları ise binlerce kez indirilen bu uygulamalarla ilgili olarak şu kısa ama öz uyarıyı yapıyor; "Bu uygulamaları hemen silin"

İŞTE KURTULMANIZ GEREKEN KÖTÜ NİYETLİ YENİ ANDROID UYGULAMALARI

Bu uygulamaların çoğu Google Play Store'dan kaldırıldı. Birçoğu binlerce kez indirildi. Bu da durumu daha endişe verici bir hale getiriyor.

Document Manager
Coin track Loan - Online loan
Cool Caller Screen
PSD Auth Protector
RGB Emoji Keyboard
Camera Translator Pro

DAHA ÖNCE KÖTÜ AMAÇLI YAZILIM TAŞIDIĞI KEŞFEDİLEN UYGULAMALAR

Bu uygulamaların zararlı olduğu daha önceden tespit edilmişti. Eğer haberiniz olmadıysa, herhangi bir yerde görmediyseniz veya gözden kaçırdıysanız tekrardan kontrol edin ve bu uygulamaları da silin.

Fast PDF Scanner
Air Balloon Wallpaper
Colorful Messenger
Thug Photo Editor
Anime Wallpaper
Peace SMS
Happy Photo Collage
Original Messenger
Pellet Messages
Smart Keyboard
Special Photo Editor
4K Wallpapers

GÜVENDE KALMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Kötü amaçlı yazılımları Android telefondan her zaman uzak tutmanın kesin bir yolu yok. Ancak aşağıdakileri yapmayı deneyebilirsiniz. Böylece riski en aza indirebilirsiniz.

Yalnızca Google Play gibi güvenilir mağazalardan popüler uygulamaları indirin.
Şüpheli, kötü niyetliymiş gibi görünen veya siber güvenlik uzmanlarının uyarı yaptığı tüm uygulamaları silin.
Bilinmeyen geliştiricilerin uygulamalarını yüklemekten kaçın.
Değerlendirme puanını kontrol edin ve kullanıcı yorumlarına göz atın.
Gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa şüpheyle yaklaşın.

Android telefon kullanıcıları dikkat! Bu uygulamalar telefonunuzda yüklüyse hemen silin ile ilgili etiketler Android Akıllı telefon cep telefonu yazılım kötü amaçlı yazılım uygulama akıllı telefon uygulaması
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.