Amsterdam'da Ayasofya Camisi'nin camlarını bira şişeleriyle kırdılar!

Hollanda'da bulunan Amsterdam Ayasofya Camisi'ne bira şişeli ırkçı saldırı düzenlendi. Ayasofya Cami Vakfı yetkilisi açıklama yaptı: Caydırıcı önlemler bekliyoruz!

Hollanda'da Milli Görüş Federasyonu'na bağlı Amsterdam Ayasofya Camisi'nin camlarının dün gece bira şişesiyle kırıldığı bildirildi.

Federasyon'dan yapılan açıklamada, hem cami yönetiminin hem de cemaatin caminin güvenliğinden endişe ettikleri kaydedildi.

GEÇEN YILDAN BU YANA İKİNCİ KEZ OLUYOR

Ülkede artan nefret söylemleri ve ırkçı saldırılara dikkat çekilen açıklamada, geçen yıldan bu yana caminin ikinci kez saldırıya uğradığı ifade edildi.

Açıklamada, güvenlik güçlerinden ve ülke yönetiminden, bu tür ırkçı saldırılara karşı ayrım yapmadan karşı çıkmaları ve gerekli tedbirleri almaları çağrısı yapıldı.

'CAYDIRICI ÖNLEMLER BEKLİYORUZ!'

Ayasofya Camisi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Gazi Cırık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün gece caminin camlarının bira şişesiyle kırıldığını söyledi.

Cırık, 'Emniyet güçleri ve politikacılardan bu tür saldırılara karşı caydırıcı önlemler almalarını bekliyoruz.' dedi.

Kamera görüntülerini polisle paylaştıklarını belirten Cırık, saldırganın bir an önce yakalanması durumunda cemaat olarak kendilerini güvende hissedeceklerini dile getirdi.

Daha önce Federasyona bağlı diğer camilere de benzer saldırılar olduğunu belirten Cırık, kalıcı çözüme politikacıların ve güvenlik birimlerinin alacakları tedbirlerle ulaşılabileceğini kaydetti.​​​​​​​

Amsterdam Ayasofya Camisi Aralık 2020'de de saldırıya uğramıştı.

Amsterdam'da Ayasofya Camisi'nin camlarını bira şişeleriyle kırdılar! ile ilgili etiketler Hollanda Amsterdam Ayasofya bira Saldırı camisi
GÜNÜN VİDEOSU

Ölümün kıyısından döndü! TV izlerken kurşun kafasını böyle sıyırdı

Yalova'da gece bekçiliği yapan vatandaş, iş yerinde televizyon izlediği sırada bir yorgun mermi tavanı delerek başını sıyırıp koltuğa düştü. Ölümden dönen İdirs Fidan isimli vatandaşın yaşadığı korku dolu anlar güvenlik kameralarına yansıdı.