Şeker Portakalı 40. yıla özel ilk kapak tasarımıyla tekrar raflarda

Brezilya edebiyatının baş yapıtı ülkemizde de en çok okunanlar arasında yer alan José Mauro de Vasconcelos'un yazdığı Şeker Portakalı 40. yıla özel 1983 yılında çıkan ilk kapak tasarımıyla tekrar raflarda yerini aldı. İşte detaylar...

Brezilya edebiyatının baş yapıtı ülkemizde de en çok okunanlar arasında yer alan José Mauro de Vasconcelos'un yazdığı Şeker Portakalı 40. yıla özel 1983 yılında çıkan ilk kapak tasarımıyla tekrar raflarda yerini aldı.

Brezilya edebiyatının klasiklerinden Şeker Portakalı, José Mauro de Vasconcelos'un başyapıtı kabul edilir. Yetişkinler dünyasının sınırlamalarına hayal gücüyle meydan okuyan Zezé'nin yoksulluk, acı ve ümit dolu hikâyesi yazarın çocukluğundan derin izler taşır.
Beş yaşındaki Zezé hemen her şeyi tek başına öğrenir: sadece bilye oynamayı ve arabalara asılmayı değil, okumayı ve sokak şarkıcılarının ezgilerini de. En yakın sırdaşıysa, anlattıklarına kulak veren ve Minguinho adını verdiği bir şeker portakalı fidanıdır.

Şeker Portakalı'nın başkahramanı Zezé'nin büyüdükçe yaşadığı serüvenleri, yazarın Güneşi Uyandıralım ve Delifişek romanlarında izleyebilirsiniz.

Kitap Hakkında:

Yayınevi: Can Yayınları
Yazar: José Mauro de Vasconcelos
Çeviri: Emrah İmre
Dizi: Can Modern
Tür: Roman
Sayfa sayısı: 184
Fiyat: 125,00 TL

Meteoroloji'den hava tahmin raporu yayınlandı! Yeşil kategoride aranan terörist milletvekilinin evinden çıktı! O bölgede yaşayanlar dikkat! Çok kuvvetli olacak...
Sonraki Haber