Milli muharip savaş uçağı Kaan, Türk ve İslam dünyasını etkileyecek!

Türkiye savunma sanayiinde tarihi bir gün daha yaşandı. Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, Türkiye'nin 5. nesil milli savaş uçağı Kaan hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milli muharip savaş uçağının adının KAAN olduğunu duyurdu.

CNN Türk'te başta milli savaş uçağı KAAN ve Hürjet olmak üzere savunma sanayi projelerini yorumlayan terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, bu projelerin bir komando taburu etkisinde olduğunu söyledi.

Ağar, "Yapılanlar son derece önemli gelişmeler. Hepsinde milli kabiliyetler var. Türkiye son derece zorlu yolda bunları yapabilmiş bir ülke." dedi.

Abdullah Ağar'ın açıklamasından satır başları şu şekilde:

Bu projeleri bir komando taburu etkisinde kuvvet çarpın ve bununla değerlendirin. ANKA 3, üzerinde taşıdığı silahlarla nokta atışı yapabilecek, düşmanın üzerimize gönderdiği hava unsurlarına operasyon yapabilecek. Diğer taraftan role vazife görevi yapabilecek. ANKA 3'ün hayati önemi var.

Terörle mücadele alanında yürüttüğümüz görevler bu helikoptere yüklendi. Hürjet'imiz F5'lerin yerini alacak. Yakın hava destek uçağı, avcı uçağı. Küçük f16 uçağı diyebiliriz

KAAN stratejik sektörün denge aracı. Bütün bu açılardan bakıldığında hepsinin bir özelliği var.

Bu silah sistemlerini gören ülkeler Türkiye ile müttefik olmak isteyecekler. Diğer yandan yabancı ülkelere ihraç edeceksiniz ve bu önemli bir gelir kaynağı. Stratejik bağımlılıklarımız bizim prangalarımız. Bu gösterinin temel özelliği var, Türkiye, ‘ben de varım' diyor. Milli muharip uçağının oluşturulması için rüzgar tüneli test merkezine ihtiyacınız var. Bu tesislerin önemi var ve bu tesisler oluşturuldu.

MESELE PLATFORMA SAHİP OLMAK DEĞİL KULLANMA MESELESİ

Sadece milli muharip uçağı değil hepsinde büyük emek, çaba ve irade var. Şimdi Türkiye bunları sermiş oldu. Mesele sadece bir platforma sahip olma meselesi değil bunları kullanma kapasitesi. Yapılanlar son derece önemli gelişmeler. Hepsinde milli kabiliyetler var. Türkiye son derece zorlu yolda bunları yapabilmiş bir ülke. Ambargo ve ablukalardan ders çıkarılarak yapıldı.

TÜRK VE İSLAM DÜNYASINI ETKİLEYECEK

Pek çok ülke bir şekilde Türkiye ile uyum içinde siyaset üretme eğiliminde olacak. Dünyada değişen düzeninde Türkiye'nin ürettiği savaş uçaklarının etkisi olacak. Hepsi kendi alanında teknolojik karşılığı var. Türkiye yükselen bir güç içinde. Türk ve İslam dünyasını etkileyecek. Türkiye'nin lehine sonuçlar üretecek. Barışın temini açısından önemli katkı sağlayacak. Aradığımız etkinin anahtarı olacak bu silahlar.

Survivor All Star'da neler yaşanacak? İletişim oyunu heyecanı! Fenerbahçe, 17 maç sonra nakavt oldu! TJK at yarışı koşu saatleri | 28 Şubat 2024 Çarşamba
Sonraki Haber