Kronik hastalığı olanlara 3.375 TL sosyal yardım parası veriliyor! İşte kronik hastalık yardımı başvurusu...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Mersin'de yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara çeşitli yardım programları çerçevesinde maddi destek sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda, kronik hastalığı bulunan vatandaşlara 3 bin 375 TL'ye kadar sosyal yardım parası veriliyor. İşte, Mersin kronik hasta yardım başvurusu...

Bakanlık tarafından yapılan yardımlar çerçevesinde, kronik hastalıklar ise az gelirin ve maddi yetersizliklerin en önemli sebepleri arasında yer alıyor. 

Bu kapsamda, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Mersin'de yaşayan ve  kronik hastalığı bulunan vatandaşlara 12 ay boyunca 3 bin 375 TL'ye kadar düzenli ödeme yapıyor.

MERSİN KRONİK VE SİLİKOZİS HASTALIK YARDIMI KAPSAMI

Kronik hastalık yardımı, Tüberküloz ve SSPE hastalığı nedeniyle psiko-sosyal ve mali kayıp yaşayan hastalar için geliştirilmiş düzenli nakdi yardım programıdır.

-Bu kapsamda, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından onaylanan

-Halk Sağlığı Yönetim Sisteminden hastalık bilgileri alınan kişilere her ay 3 bin 336 TL sosyal yardım parası verilmektedir. 

Silikozis hastalık yardımı ise, Silikozis hastalarına yapılan ödemelerdir.

-Bu yardım, Silikozis hastalığı nedeniyle meslekte kazanma gücünü en az % 15 oranında kaybedenlere verilmektedir.

-Bu çerçevede 3 bin 375 TL sosyal yardım parası verilmektedir. 

AİLE BAKANLIĞI HASTALIK YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? 

Başvuruları T.C. kimlik kartınız ve alacağınız sosyal yardım kapsamında istenen belgelerle birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvurabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak, e-Devlet sistemi üzerinden de arama bölümüne "sosyal yardım" yazarak ilgili başlık altında başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iletişim bilgileri ise şu şekilde:

Eskişehirspor iç sahada galibiyet peşinde Cari açık arttı karlılık düştü! Kötü haberler arka arkaya geliyor İstanbul Boğazı'nda yoğun sis! Birçok sefer iptal oldu
Sonraki Haber