Körfez'de sel felaketi! Umman'da ölü sayısı 21'e yükseldi! Yarısı çocuk...

Umman ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni vuran tarihi yağışlar, son 75 yılın en büyük sel felaketine yol açtı. Umman'dan gelen son bilgilere göre sel felaketinde ölenlerin sayısı 21'e yükseldi. Ölenler arasında servis araçları suya kapılan 10 öğrenci de bulunuyor.

This browser does not support the video element.

Körfez ülkelerinde ölümlü su baskınları ve sellere neden olan aşırı yağışlar, dünyanın en yoğun ikinci havalimanındaki hava trafiğini de olumsuz etkiledi.

Dubai Uluslararası Havaalanı yetkilileri, uçuşu olan yolculara “çok zorlu koşullar” yaşandığı açıklamasını yaptı ve havalimanına gelmeme çağrısında bulundu.Ülkenin kuzeyinde araç içinde sele yakalanan bir kişi hayatını kaybetti.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin kuzey komşusu Umman da son 75 yılın en şiddetli yağışından en çok etkilenen bölge ülkeleri arasında bulunuyor.

SERVİS ARACI SUYA KAPILDI: 10 ÖĞRENCİ HAYATINI KAYBETTİ

1400 kişinin sığınaklara yerleştirildiği ülkede sel sularına kapılan en az 21 kişi hayatını kaybetti. Ölenler arasında servis araçları suya kapılan 10 öğrenci de bulunuyor.

ONA daha önce yayımladığı haberde yardım operasyonlarında 1630 vatandaşın kurtarıldığını, 630 kişinin tahliye edildiğini ve polis helikopterleriyle de 202 arama kurtarma uçuşu operasyonunun gerçekleştirildiğini duyurmuştu.

BM'nin kararı sonrası Sırbistan Cumhurbaşkanı gözyaşlarına boğuldu Reisi'yi son yolculuğuna uğurlamak için İranlılar Meşhed'e akın etti Parti mitingi sırasında facia: Dev sahne çöktü! Reisi'nin hayatını kaybettiği helikopter vuruldu mu? Reisi'nin cenazesinde bando takımı "Çağrı" müziği detayı! REİSİ’NİN PİLOTU KONVOYDAKİ DİĞER PİLOTLARA HANGİ EMRİ VERDİ?