Aksaray

Aksaray, 15.06.1989 gün ve 3578 sayılı kanun ile Niğde den ayrılarak il statüsü kazanmıştır. İç Anadolu Bölgesi'nde Niğde'nin kuzeybatısında, Konya'nın doğusunda, Ankara'nın güneydoğusunda yer almaktadır. 396.673 nüfusa (2016) ve 7.626 km² yüz ölçümüne sahiptir.

2016 yılında TÜİK verilerine göre merkez ilçeyle beraber 7 İlçe, 22 belediye, bu belediyelerde 153 mahalle ve ayrıca 177 köyü vardır.

Aksaray'da hangi parti seçimi kazandı 2023?
Aksaray milletvekili seçim sonuçları 2023! Bahar Kalkanı bölgesinde Piyade Uzman Çavuş Mehmet Sevim şehit oldu
MHP Aksaray milletvekili adayı listesi 2023 AK Parti Aksaray milletvekili adayı listesi 2023 İYİ Parti Aksaray milletvekili adayı listesi 2023 Aksaray'da İETT otobüsü tramvaya çarptı Deprem bölgesine giden AFAD aracı kaza yaptı! Diri fay hattı güncellendi!İşte deprem riskinin en yüksek olduğu iller Hasan Dağı aktif mi? Hasan Dağı volkanik mi, patlarsa ne olur? MTA yenilenmiş diri fay hattını yayımladı! KGM'den Konya-Aksaray yolu açıklaması Uyuşturucu madde ile yakalandı 15 yaşındaki Melike'yi öldüren cani eski nişanlı tutuklandı 15 yaşındaki Melike'yi sokak ortasında başından vurarak öldürdü TOKİ, içerisinde İstanbul ve İzmir'in de bulunduğu bir çok ilde yüzlerce iş yerini satışa çıkardı 'Görmezden gelin' dedi! Bu görüntüler Çin'den değil İstanbul'un göbeğinden geldi Uyuşturucu madde ile yakalandı: Gözaltına alınınca arkadaşından yardım istedi Aksaray'da TOKİ Sosyal Konut Projesi Hangi ilçelerde yapılacak? Başvuru şartları nelerdir? Aksaray açık arttırma online arsa satışı!Açık arttırma arsa satışı başvurusu nereden, nasıl yapılır? "İntihar etmek istiyorum" diye bağırarak çatıdan aşağı atladı! Taksici terörü: Fatih'te turist yolcudan 450 lira isteyen taksici yakalandı! Aksaray'da benzeri görülmemiş olay! "Arabamı vermem" deyip polisleri dövmesi için adam çağırdı Esnaflardan Ali Babacan’a 6’lı masa tepkisi: Bu vatan hainleriyle birlikte olmamalıyız Anadolunun en eski yerleşim yeri Aksaray’ın gezilecek yerleri ve yöresel lezzetleri Tır, düğün konvoyuna çarptı: 3'ü ağır 8 yaralı Kendilerini rehin alıp intihara kalkışan babalarını korku dolu gözlerle izlediler BEDAŞ'tan İstanbul Aksaray için elektrik kesintisi açıklaması! Kaza yapan kamyonet karşı yönden gelen otomobille kafa kafaya çarpıştı: Yaralılar var