Irak'ın kuzeyinde hava hareketliliği: SİHA'lar havalandı

Güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK’ya yönelik amansız mücadelesi aralıksız sürüyor. Nokta operasyonlarla terörist elebaşları birer birer etkisiz hale getirilirken, teröristlere kaçacak yer bırakmayan SİHA operasyonları da sıklaştı. Sabah saatlerinde Kuzey Irak’ta hava hareketliliği yaşandı. Türk SİHA'larının bölgeyi adeta karış karış izlediği görüldü.

Güvenlik güçleri, başarılı operasyonlarıyla terör örgütü PKK'nın sözde yöneticilerini birer birer etkisiz hale getiriyor.

SİHA'LAR KANATLANDI

Hareket edemez hale gelen terörist elebaşlarının en büyük korkusunun Türk SİHA'ları olduğu biliniyor. Son dönemde SİHA operasyonları sıklaştırıldı. Bugün erken saatlerde de Kuzey Irak'ta hava hareketliliği yaşandı. Havalanan Türk SİHA'ları bölgeyi adeta karış karış izledi. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

HAİNLERE ÜST DÜZEY DARBE

Yakın zamanda, PKK’nın sözde merkez komite üyesi Haydar Varto kod adlı Engin Karaaslan, ABD ve PKK kontrolündeki Kamışlı’da aracındayken SİHA operasyonuyla öldürülmüştü. Kırmızı listedeki Karaaslan, Suriye’de öldürülen en üst düzey terörist olmuştu.

KANDİL'DE VURULDU

PKK’nın Kerkük alan sorumlusu ‘Delil Siirt’ kod adlı Mehmet Hatip Arıtürk de Kandil’de etkisiz hale getirilmişti. Afrin’de sivillere yönelik pek çok eylemde yer alan terörist, Mehmetçiğe saldırı için kullanılan füze ve ağır silah mühimmatını temin ediyordu.

Hatay İskenderun'da kuvvetli yağış! Su birikintileri trafiği aksattı! Çekmeköy Belediyesi'nden Celal Erdoğan'a vefa! Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Netanyahu nereye kaçar bilemiyorum"
Sonraki Haber