Fetullah Gülen'in yeğeni Ebuseleme Gülen'den 15 Temmuz itirafı! "Pensilvanya'da planladık"

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Ebuseleme Gülen darbeyi Pensilvanya'da planladıklarını itiraf etti. "15 Temmuz Darbesini gözümün önünde planladılar. FETÖ elebaşına planı sundular, o da kabul etti. Boşuna kahramanlık yapıp bu isimlere sahip çıktık." diyen Ebuseleme, Adil Öksüz, Cevdet Türkyolu ve Barbaros Kocakurt'u işaret etti. Ebuseleme Gülen paylaşımlarını kısa bir süre içinde sildi.

15 Temmuz darbe girişiminin FETÖ tarafından planlandığı ilk kez net bir çekilde örgüt içinde doğrulandı. 

ABD'nin Pensvilyanya eylaetinde yaşayan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Ebuseleme Gülen, X (Twitter) hesabından yaptığı paylaşım ile her şeyi itiraf etti. 

Darbeyi Pensilvanya'da planladıklarını itiraf eden Ebuseleme Gülen, Fetullah Gülen'i aklamaya çalıştı. 

"Delikanlı olun. Çıkın açıklayın her şeyi Orsp evladı Barbaros, Cevdet, doktor Ali, Ali Sami, Adil," diyen Ebuseleme Gülen, "Gözümün önünde planladınız. Hocama sunup meczup ettiniz. Kim bilir ne yalanlar dediniz ki bana Saffet beyin yanında da dedi ki ne yapayım evladım beni de kandırdılar." ifadelerini kullandı. 

Ebuseleme'nin Barbaros dediği FETÖ’nün yüksek istişare kurulu üyesi Barbaros Kocakurt. Cevdet dediği Uzun Cevdet lakaplı Cevdet Türkyolu, Adil dediği ise FETÖ'nün darbe girişiminin 'sır kutusu' olarak bilinen Adil Öksüz.

İşte Ebuseleme Gülen'in paylaştıktan sonra sildiği gönderiler:

Anadolu Otoyolu'nda akıcı yoğunluk! Yeni proje ile yılda 500 ton hidrojen üretilecek Ferdi Kadıoğlu'nun yeni adresi Borussia Dortmund
Sonraki Haber