EYT'liler kaç prim günüyle emekli olacak? İşte sigortalılık süresi ve prim gün sayısı sorgulama!

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği EYT yasa tasarısı bugün Meclis'e sunuldu ve ayrıntılar belli oldu. Ak Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu yaptığı açıklamada EYT'de sigortalılık süresi ve prim gün sayısını dolduran, 9 Eylül 1999 öncesi sigortalı çalışan herkesin emeklilik hakkı kazanacağını açıkladı. . SGK tarafından yayımlanan tabloyla birlikte, sigortalılık süresi ve prim gün sayısı kolayca sorgulanıyor. İşte yıllara göre prim gün sayısı hesaplama ekranı...

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği EYT yasa tasarısı bugün Meclis'e sunuldu ve ayrıntılar belli oldu.

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ AKBAŞOĞLU AYRINTILARI AÇIKLADI

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili kanun teklifini Meclis Başkanlığı'na sundu.

Düzenleme 9 Eylül 1999 tarihinden önce sigortalı olan çalışanları kapsıyor. Yani 8 Eylül 1999 ve öncesinde sigortalı olanlar yaş şartına bağlı olmaksızın emekli olacak.

"Galatasaray'ı Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan ayıran bir özellik var..." Kastamonu'da gece yarısı korkutan deprem! A101 2 Nisan 2023 haftanın yıldızları Pazar kataloğu fiyat listesi Altın alacaklar dikkat! İşte 2 Nisan 2023 güncel altın fiyatları Hatay'da peş peşe iki deprem Galatasaray son nefeste kazanmasını bildi!