Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önünde eğildi, Yunanistan karıştı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in davetine icabetle Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi toplantısına katılmak için 6 yıl sonra ilk kez bugün Yunanistan'a gitti. Günübirlik resmi bir ziyaretin ilk dakikalarında Yunan Dışişleri Bakanı Georgios Gerapetritis'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önünde eğilmesi, Yunanları öfkelendirdi.

This browser does not support the video element.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in davetine icabetle Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi toplantısına katılmak için 6 yıl sonra ilk kez bugün Yunanistan'a gitti. Günübirlik resmi bir ziyaretin ilk dakikalarında Yunan Dışişleri Bakanı Georgios Gerapetritis'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önünde eğilmesi, Yunanları öfkelendirdi. Yunan medyası bu görüntüleri, "Erdoğan'ın Atina ziyareti tarihi bir önem taşıyor. Ancak bu görüntüler, ulusumuz için mutlak utanç saniyeleriydi" ifadeleriyle yayınladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin beşinci toplantısı kapsamında resmi ziyarette bulunduğu Yunanistan'ın başkenti Atina'da, Başbakan Kiryakos Miçotakis ile bir araya geldi.

YUNANİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANI, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÖNÜNDE EĞİLDİ

Erdoğan, Miçotakis'le bir araya gelmeden önce, Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu tarafından Cumhurbaşkanlığı Merkezinde resmi törenle karşılandı. Erdoğan'ın Yunanistan Cumhurbaşkanlığı binasına girerken, Yunanistan Dışişleri Bakanı Georgios Gerapetritis'in eğilmesi dikkatlerden kaçmadı.

YUNANİSTAN KARIŞTI

Bakan Gerapetritis'in Cumhurbaşkanı Erdoğan önünde eğilmesi Yunan kamuoyunda ses getirdi. Yunanlılar, Gerapetritis'in davranışına sert tepkilerde bulundu.

Mozambik'te karşılaşan bir Alman ve Afrikalı Türkçe konuşmaya başladı TERÖR YANDAŞLARI NEDEN ‘JAPONLAR ÖLMELİ’ DİYE SLOGAN ATTI? Sırbistan, mültecileri yarı çıplak şekilde gece soğuğunda ülkeden attı Tren, kamyonu bir anda ikiye böldü: Burnu bile kanamadan araçtan çıktı Sevgililer Günü'nde erkek arkadaşından hediye almayınca çılgına döndü BU GÖRÜNTÜLERİ İLK KEZ İZLEYECEKSİNİZ!