Bakan Yanık duyurdu! Sosyal destek ödemelerine yüzde 30 zam yapıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal destek ödemesi miktarının memur zammı oranında artırıldığını söyledi. Yanık yaptığı açıklamada “İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ödediğimiz Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) miktarlarını bu ay memur maaş zammı oranında artırarak hesaplara toplam 434.039.508,44  TL yatırdık. Farkları ise mümkün olan en kısa sürede ödemeyi planlıyoruz.” dedi. İşte detaylar…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal destek ödemesi miktarının memur zammı oranında artırıldığını söyledi. Ocak ayında ailelere yapılacak ödemelerin gecikmemesi için SED miktarının 2023 Ocak için belirlenen memur maaş artışı ve enflasyon oranından oluşan yüzde 16,48’lik oranın esas alınarak hesaplanıp ailelere ödendiğini belirten Bakan Yanık, ailelere yüzde 13,52’lik fark daha ödeneceğini kaydetti. 

"EN KISA SÜREDE ÖDEMEYİ PLANLIYORUZ"

SED’in her yıl ocak ve temmuz aylarında yeniden belirlendiğine işaret eden Bakan Yanık, “İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ödediğimiz SED miktarlarını memur maaş zammı oranında artırarak hesaplara toplam 434.039.508,44  TL yatırdık. Farkları ise mümkün olan en kısa sürede ödemeyi planlıyoruz.” ifadesini kullandı. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ihtiyaç sahiplerine yönelik birçok sosyal hizmet sunduğunu ifade eden Bakan Yanık, SED’in de çocukları desteklemek amacıyla ödendiğini anlattı. 

160 BİNE YAKIN ÇOCUK FAYDALANIYOR

Aile odaklı bir sosyal hizmet modeli olan SED ile çocukların ekonomik nedenlerle ailelerinden ayrılmasını önlenmeyi amaçladıklarını dile getiren Bakan Derya Yanık, şunları kaydetti: 

“SED hizmetimiz ile ihtiyaç sahibi ailelerimizin bütünlüğünü korumayı, ekonomik nedenlerle çocuklarımızın ailelerinden uzaklaşarak farklı ortamlarda büyümelerinin önüne geçmeyi hedefliyoruz. Çocuklarımızın aileleriyle bir arada, sağlıklı bireyler olarak geleceğe hazırlanmalarını önemsiyoruz. SED ile aileler çocuklarının başta eğitim olmak üzere diğer ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. SED sadece maddi destekten ibaret değil. SED kapsamındaki çocuklarımıza sosyal ve kültürel faaliyetlere katılma imkanı da sağlıyoruz. Onlar için farklı etkinlikler düzenleyerek sosyalleşmelerini, kültürel yönden gelişmelerini destekliyoruz.” 

Kızılcık Şerbeti Pembe kimdir? Muharrem İnce 100 bin imzayı aştı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Muhsin Yazıcıoğlu paylaşımı
Sonraki Haber