Bakan Nebati'den memur ve emekli zammı açıklaması: Hayırlı uğurlu olsun

Nureddin Nebati, memur, memur emeklisi ve SSK ile Bağ-Kur emeklilerinin kesinleşen zammıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, "2023 yılının ilk altı ayında refah artışı ile birlikte memur ve emekli maaşlarını yüzde 25 oranında artırıyoruz. Tüm memur ve emeklilere hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, memur, memur emeklisi ve SSK ile Bağ-Kur emeklilerinin kesinleşen zammıyla ilgili açıklamalarda bulundu.Bakan Nebati de sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Zorlu geçen 2022 yılına rağmen Türkiye Ekonomi Modeli sayesinde hedeflerimize bir bir ulaşıyoruz. Ekonomimiz büyürken toplum refahımızın artırılması yönünde güçlü adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz" diyen Nebati, şöyle devam etti:

Hükümetlerimiz döneminde çalışanlarımızın ve emeklilerimizin hep yanında durduk, maaş ve ücretlerde 2002 yılından bu yana yüksek reel artış kaydettik.

Bundan sonraki dönemde de insan odaklı yaklaşımımızla vatandaşlarımızın alım güçlerini iyileştireceğimizi her vesileyle ifade ettik.

 

 Nitekim, Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdelediği üzere 2023 yılının ilk altı ayında refah artışı ile birlikte memur ve emekli maaşlarını yüzde 25 oranında artırıyoruz.

Tüm memur ve emeklilerimize hayırlı, uğurlu olsun.

Bakan Soylu: Cumhurbaşkanı Erdoğan davamızın lideridir İhracı kayda bağlı mallar listesine 6'sı tarım ürünü 8 ürün eklendi Kerkük sessizce işgal ediliyor!
Sonraki Haber