Bağcılar yeni döneme büyük projelerle hazır!

AK Parti Bağcılar Belediye Başkanı ve başkan adayı Abdullah Özdemir, yeni dönemde gerçekleştireceği projelerin tanıtımını yaptı. Olimpik Spor Salonu’nda yapılan proje ve aday tanıtım toplantısında Özdemir, eğitimden çevreye kadar, 8 ayrı başlıktan oluşan projeleri tek tek anlattı. Özdemir’in projelerinin, toplumun her kesimine hitap etmesi, salonda bulunanlar tarafından büyük coşkuyla karşılandı.

This browser does not support the video element.

MEVLÜT YÜKSEL/BAĞCILAR

Türkiye 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi, özellikle İstanbul’da çoşkulu günler yaşanıyor.

İSTANBUL’UN EN KALABALIK İLÇESİ BAĞCILAR TARİHİ BİR GÜN YAŞADI

Tüm siyasi partiler, İstanbul’un tüm ilçelerinde projelerini anlatarak, aday tanıtımı yapıyor. Partilerin proje ve aday tanıtımlarından biri de İstanbul’un en büyük ilçelerinden olan Bağcılar’da yapılıyor. AK Parti Bağcılar Belediye Başkanı ve başkan adayı Abdullah Özdemir, 2024-2029 dönemi hayata geçireceği dev projeleri açıklamak amacıyla bir program düzenledi. Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda gerçekleşen lansman toplantısına yazılı ve görsel medya temsilcileri katıldı.

BAĞCILAR GENÇLİĞİ BELEDİYE BAŞKANI ÖZDEMİR’İ BÜYÜK ÇOŞKUYLA KARŞILADI

Atatürk ve Erdoğan ile Kurum ve Özdemir’in dev fotoğraf afişlerinin asılı olduğu spor salonu, her yaştan insanlar tarafından hınca hınç dolu olduğu görüldü. Bağcılar Belediye Başkanı ve adayı Abdullah Özdemir,ellerinde ay yıldızlı bayrak ile AK Parti bayrakları bulunan binlerce insanın olduğu salona eşi ve çocuklarıyla birlikte geldi. Özdemir ailesi, alan girişinde gençler tarafından, ”Bağcılar Gençliği Başkanının yanında!” tezahüratı ile coşkuyla karşılandı. Yoğun katılımdan ve gösterilen ilgiden dolayı Özdemir, davetlilere teşekkürlerini iletti. Programa; AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti Milletvekili Şamil Ayrım, AK Parti ve MHP İl başkan yardımcısı, MHP Bağcılar İlçe Başkanı, MHP MKYK üyeleri, Bağcılar Ülkü Ocakları ile partililer katıldı.

ÖZDEMİR 22 AYDA YAPILAN PROJELERİ TEK TEK ANLATTI

Bağcılar’ın, ”Daha yapacak ÇOK İŞİMİZ VAR…” sloganı ile tekrar aday olan genç belediye başkanı Özdemir, konuşmasında 22 ayda yaptıkları projeleri anlattı. Özdemir, belediye başkanlığı döneminde gençler için yaptığı E-Spor Merkezi’nden yaşlılar için hizmete sunduğu Vefahane Yaşam Merkezi’ne engelliler için açtığı Engelsiz Yüzme Havuzu’ndan ihtiyaç sahiplerine yönelik Sosyal Market’e kadar yaptığı çok sayıda hizmeti anlattı. Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda yeni meclis üyesi adayları da yerini aldı. Sahneye çıkan adayların tek tek tanıtımı yapıldı. Başkan Özdemir “Birlikte el ele vererek, ilçemizi en iyi noktaya taşıyacağız. Hayırlı olsun” dedi.

BAĞCILAR’IN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK PROJELER 8 AYRI BAŞLIKTA TOPLANDI

Özdemir sık sık sevgi gösterileri ile kesilen konuşmasının ardından, daha sonra da yeni dönemde yapacağı plan ve projelerini sinevizyon eşliğinde görsel sunumla anlattı. Özdemir’in 2024-2029 arası hayata geçireceği projeler, Eğitim-Kültür, Tesisler, Gençlik ve Spor, Engelliler, Ulaşım ve Altyapı, Park ve Yeşil Alanlar, Çevre ve Enerji ve Diğer Kurumlar’dan oluşan 8 başlıktan oluşuyor. Toplumun her kesimine hitap eden projelerde her mahalleye sosyal tesis, kültür merkezleri, kütüphaneler ve yeşil alan çalışmaları yer alıyor.

“SADECE BAĞCILAR İÇİN DEĞİL İSTANBUL İÇİN DE ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Bir çocuğun bayram sabahına uyandığı günkü gibi çok heyecanlı olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Özdemir, “Çocukluğumuzdan bugüne acı tatlı tüm izlerini sokaklarında bıraktığımız ilçemizin, başkanı ve adayı olarak karşınızda olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyim. Bağcılarımız alt yapısı, ulaşımı, çevresi, eğitim ve spor tesisleri, sosyal faaliyetleri en modern donatılarla yarışırken; anılarımızın, hayallerimizin yaşadığı bu sokaklar aynı doku, aynı kültür, aynı samimiyetle geleceğe yürüyecek. Şimdi durmadan, Bağcılarımızda ulaşmadık hane, sıkılmadık el kalmayana kadar çalışmaya devam edeceğiz. Yalnızca Bağcılarımız için değil, Şehr-i İstanbul’umuzu emin ellere teslim etmek için 31 Mart’a kadar çok çalışacağız” dedi. Özdemir, daha sonra 2024-2029 dönemine ilişkin vaatlerini sıraladı.

Öte yandan, Özdemir’in hayata geçirmeyi planladığı projelerden bazıları ise şöyle;
 
PEOJELERDE BİRİNCİ ÖNCELİK KENTSEL DÖNÜŞÜM OLDU

-Yeni dönemde de kentsel dönüşümü birinci önceliğimiz olarak koruyacağız. Kentsel dönüşümde süre ve firmaya olan güven problemlerini ortadan kaldırmak amacıyla çalışmalarımızı hayata geçireceğiz. Bu amaçla, mahallelerimizde Kentsel dönüşüm ofisleri kurarak, binasını dönüştürmek isteyen vatandaşlarımıza hukuki ve teknik destek sağlayacağız. Böylelikle Bağcılarımız nefes alacak ve inşallah Bağcılarımızı depreme karşı daha dirençli bir ilçe haline getireceğiz.

BAĞCILAR’IN 22 MAHALLESİNE SOSYAL TESİSLER GELİYOR

- Göreve geldiğimizde 1 olan sosyal tesis sayımızı tam 5’e çıkarttık. 2024 yılının sonuna kadar bağ kafe ve sosyal tesislerimizin sayısını tam 10’a çıkartıyoruz. Beş yıllık yeni dönemimizde her mahallemize bağ kafe ve sosyal tesisi açacağız. Bağ Kartlılar yüzde 20 indirimli olarak hizmet etmeye devam edeceğiz.

HER MAHALLEYE KREŞ YAPILACAK

-Yeni dönemde ilçemizin her mahallesinde kreşler açmak için çalışmalarımızı hızlandıracağız.

3 BİLGİ EVİ VE 7 ETÜT MERKEZİ GELİYOR

-3 yeni bilgi evi ve 7 Etüt merkezini de hizmete sunacağız.

ÇOCUK KÖTÜ BÜYÜK İLGİ GÖRECEK

-Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için hayal güçlerini besleyecek, ‘Bağcılar Çocuk Köyü’ projemizi bu dönem hayata geçireceğiz.

İLGİNÇ TARIM OKULU PROJESİ

-Çocuk köyümüzde çocuklar toprağa dokunacak, bitkilerin nasıl büyüdüğünü gözlemleyecek ve doğanın döngüsünü ilk elden deneyimleyecekler.

KADIN İŞ GELİŞTİRME MERKEZLERİ KURULACAK

-Yeni dönemde iş sahibi olmak isteyen kadın girişimcilerimize yönelik; Kadın iş geliştirme merkezi kuracağız.

LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİNE 20 BİN TL DESTEK VERİLECEK

-İlçemizde üniversite kazanan her gencimize tek seferlik 10.000 TL başarı ödülü vereceğiz.
-Lise son sınıf öğrencilerimize tek seferlik 20.000 lira değerindeki online dershane desteğiyle üniversiteye hazırlık çalışmalarını rahatlatıyoruz.

CUBE BAĞCILAR GELİYOR

-CUBE Bağcılar projemiz ile Bağcıları girişimcilerin merkezi haline getiriyoruz.

HAYAT KURTARAN AKILLI SAAT UYGULAMASI

-Akıllı saat uygulamasıyla evlerinde yalnız yaşayan büyüklerimizin sağlığını anlık olarak takip edecek, acil durumlarda anında destek olacağız.

ALZHEİMER GÜNDÜZ YAŞAM EVİ

-Alzheimer Gündüz Yaşam Evi’ni hayata geçirerek, büyüklerimizi emanetimiz bileceğiz.

3 MİLLET BAHÇESİ 34 MAHALLE BEKÇİSİ

-Yeşili Bağcıların vazgeçilmez rengi yapıyoruz. 65.000 m2 toplam alanıyla 15 Temmuz, Göztepe ve Molla Gürani ismiyle 3 yeni millet bahçemizi bu dönem halkımızın hizmetine sunacağız.

-Seçkin mimarlar tarafından hazırlanmış olan 150.000 m2 alana sahip 17’si tematik park olmak üzere 34 Bağcılar bahçesini, Bağcılar’ımıza armağan edeceğiz.

ULAŞIMA ÇÖZÜM MASTER PLANI

-Ulaşım Master Planı’nı uygulamaya başlıyoruz. Temel amacımız, yeni eklenecek raylı sistemler ve toplu ulaşım ağlarıyla, otomobil ulaşımına alternatif oluşturmaktır. Yeni kavşak ve bağlantı yollarında düzenlemeler yapacağız. Bağcılar’ı ulaşım master planımızla kolay, hızlı ve konforlu seyahat edilen bir ilçe haline getirmeyi hedefliyoruz.

11 OTOPARK VE 7 SEMT PAZARI

-Otopark kapasitesini yeni dönemde arttıracağız. 11 yeni otopark inşa edeceğiz.
-7 adet kapalı semt pazarı yapacağız.

YENİ NİKAH SARAYI YAPILACAK

-Mimarisi, donatıları ve sosyal imkanlarıyla Bağcılar’ımıza yeni nikah sarayımızı Murat Kurum başkanımızın da katkılarıyla kazandıracağız. 

-Mahmutbey bölgesinde Selanik evini hizmete alacağız. Bu merkezimizi göçle gelen vatandaşlarımızın kültürlerinin tanıtımının yapıldığı mekânsal kurgular ile zenginleştireceğiz.

-Balkan Kültür ve Gençlik Merkezi’ni açıyoruz. Farklı tematik alanlarda gençlerimize profesyonel destek sağlayacağız.

BAĞCILAR MEYDANI YENİLENİYOR

- Bu projeyle Bağcılar meydanını yeni kimliğine kavuşturacağız. Meydan, kültürel ve sosyal etkinliklere ev sahipliği yapacak, esnek kullanım alanlarına sahip olacak. Açık hava sergileri, konserler, festivaller ve çeşitli topluluk etkinlikleri için ideal bir mekân haline gelecek.

SPOR KULÜPLERİNE YENİ STADYUM MÜJDESİ

-Bağcılar’a tam kapsamlı yeni bir stadyum armağan edeceğiz.

10 BİN KİŞİ KAPASİTELİ SPOR KOMPLEKSİ

-Yeni dönemde 10.000 kişi kapasiteli FİBA standartlarında basketbol ve voleybol sahasını kazandırmış olacağız. Modern mimari tarzıyla spor salonumuz, Bağcıların parlayan yıldızı haline gelecek.

30 YENİ TAM TEŞEKKÜLLÜ SPOR TESİSİ

-Her mahallemizde, her yaştan insanımızın faydalanabileceği 30 yeni spor tesisleri inşa edeceğiz.

ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ

-Çocuk Üniversitesi’ni hizmete sunacağız. Geleceğin liderlerini bu üniversitede keşfedecek ve sadece bilim dünyasına değil, sosyal dünyamıza da sorumluluğumuzu yerine getireceğiz.

KEFKEN ETSP KAMP ALANI

-Kefken’de bulunan kampımızın yanına, kadınlara özel plajı olan bir yeni kampı tüm Bağcılarlı hanımefendilere kazandırıyoruz.

BAĞCILAR’A DENİZ GELİYOR

-Bu dönem, Bağcılarımıza deniz getiriyoruz. Bağcılarımıza Kilyos bölgesinde yeni bir sahil yeri kazandırıyoruz. Burada hayata geçireceğimiz sosyal tesisler ile Bağcılarlı hemşehrilerimize denizi armağan ediyoruz.

DIJITAL İÇERİK ÜRETİM MERKEZİ

-Arttırılmış gerçeklik ve metaverse çalışmalarının merkezi haline gelecek, sanal gerçeklik gözlükleriyle gençlerimize dünyanın birçok noktasındaki müzeleri sanal ortamda gezdirme olanağı sunacağız. Greenbox stüdyosunda içerik üretimi için bir merkez desteği sunacağız. Ses kayıt merkezi, sahne ve stüdyo desteği, kurgu ve montaj desteği ile günümüzün içerik üreticilerine katkı sağlamakla kalmayacak, dijital dünyaya da ‘Bağcılar burada’ mesajını vereceğiz.

AKILLI ŞEHİR

-Kentimizin her noktasını akıllı şehir mobilyalarıyla donatacağız. Mobil cihaz kullanımının arttığı günümüzde, caddelerimizde mobil cihaz şarj istasyonları kuracağız.

TAZİYE EVLERİ KURULUYOR

-İlçemizin çeşitli noktalarında hizmete alacağımız Taziye evlerimizle, hemşehrilerimizin acılı günlerinde de yanlarında olmaya devam edeceğiz.

''Son asrın en büyük katliamlarından birisi Gazze'de yaşanıyor'' CHP'li belediyelerdeki akraba atamalarından Can Ataklı bile rahatsız! 'FETÖ'CÜLER SÜLEYMANCILAR CEMAATİNDE GİZLENİYOR!' Mardin Belediyesi'nin meclis toplantısında İstiklal Marşı gerginliği! "İsrail kendi güvenliği için sizleri yaşatıyor!" ABD’Lİ JOHN BASS KİMDİR? 15 TEMMUZ İLE BAĞLANTISI NE?