Hınçlarını Almanlardan aldılar!

ABD'nin Minnesota eyaletinde yer alan Minneapolis kentinde, polisin ensesine bastırması sonucu nefessiz kalarak yaşama veda eden George Floyd adına protesto gösterileri devam ediyor. Tüm ülkeye yayılan gösterilerin bazıları yağma ve kundaklamaya dönüştü. Bu eylemlerden Alman otomobil devi Mercedes-Benz de nasibini aldı. Büyük bir Mercedes bayisine giren protestocular araçlara zarar verdi. O anlar saniye saniye görüntülendi.

ABD'nin Minneapolis kentinde polis şiddeti sonucu siyahi George Floyd'un hayatını kaybetmesi üzerine New York’tan Los Angeles’a ülkedeki birçok şehirde protesto gösterileri devam ediyor.

Yağma ve kundaklama eylemlerine de dönüşen protestolardan son olarak Alman otomotiv devi Mercedes-Benz zarar gördü. Büyük bir bayisine giren protestocular ortalığı yakıp yıktı.

Amerikan medyası görüntüleri son dakika olarak paylaştı.

 

NE OLMUŞTU?

46 yaşındaki George Floyd, dolandırıcılık şüphesiyle Minneapolis’te polisler tarafından gözaltına alınırken, bir polisin uzun süre ensesine diziyle basmasından dolayı dakikalarca "Nefes alamıyorum" diye yalvarmıştı.

Floyd'un, olay yerine gelen acil sağlık ekipleri tarafından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği belirtilirken, yoldan geçen vatandaşların cep telefonlarıyla kaydettiği görüntüler sosyal medyada paylaşılmıştı.

Görüntüler, ülkede siyahilere yönelik polis şiddeti tartışmalarını tekrar alevlendirmiş ve Minneapolis başta olmak üzere birçok şehirde protestolara yol açmıştı.

Floyd'un polis şiddetiyle öldürüldüğü Minneapolis'teki gösterilerin 3. gecesinde bir polis merkezi ateşe verilmiş ve bazı iş yerleri yağmalanmıştı.

Erdoğan, eski komşusu Binnaz Baloğlu'nu ziyaret etti Manipülasyon içeren paylaşıma soruşturma başlatıldı Bir ödüle ülkesini sattı!
Sonraki Haber