Almanya'da Türk aileye ırkçı saldırı! Baba ve 2 küçük çocuğu hastaneye kaldırıldı

Almanya'da Türk baba ve iki küçük çocuğuna ırkçı saldırı yapıldı. Türk aile ile bir Alman çift arasında çıkan tartışmada, saldırganın kullandığı göz yaşartıcı gazdan 45 yaşındaki baba ile 4 ve 8 yaşındaki çocukları etkilendi.

Almanya'nın Lübeck kentinde bir Türk aileye ırkçı saldırı yapıldığı bildirildi.

3 Temmuz’da kent merkezi yakınlarında Mühlentor Meydanı’nda yaşanan olayda, 4 kişilik Türk ailesi ile bir Alman çift arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında 51 yaşındaki kişinin kullandığı göz yaşartıcı gazdan 45 yaşındaki Türk baba ile 4 ve 8 yaşındaki çocukları etkilendi. Türk baba ile çocukları daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı.

SERBEST BIRAKILDILAR

Saldırgan ve eşinin, göz yaşartıcı gazın yanı sıra yasak olan bazı silahlar taşıdığı belirlendi. Silahlara el koyan polis, 51 yaşındaki saldırgan hakkında yaralama ve silah yasasını ihlalden soruşturma başlattı. Çift karakola götürüldü ancak tutuklamak için sebep bulunmadığı gerekçesiyle serbest bırakıldı.

Lübeck Emniyet Müdürlüğü, olayın yabancı düşmanlığı olduğuna ilişkin emarelerin bulunduğunu açıkladı.

AA

 

Almanya'da Türk aileye ırkçı saldırı! Baba ve 2 küçük çocuğu hastaneye kaldırıldı ile ilgili etiketler Almanya türk aile ırkçı saldırı