Almanya, PKK'lı teröristlerin iddialarını savunuyor: Türkiye için skandal sözler

Türkiye'nin Suriye'nin ve Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirdiği operasyonlarla ilgili açıklama yapan Almanya Dışişleri Bakanlığı'ndan skandal sözler geldi. Bakanlık Sözcüsü Christopher Burger, PKK'lı teröristlerin iddialarını savunarak operasyonlarda 'sivil kayıplar' olduğunu iddia etti.

Terör örgütü PKK'nın İstanbul'daki hain saldırısı sonrası gerçekleşen sınır ötesi operasyonlarla ilgili Almanya'dan açıklama geldi. Almanya Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamalarında PKK'lı teröristlerin tezlerini savunması dikkat çekti.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Christopher Burger, Irak ve Suriye'de teröristlere karşı yapılan operasyonlarda uluslararası hukuka saygılı olunması çağrısı yaptı. Burger, "Türkiye'yi orantılı hareket etme ve bu bağlamda uluslararası hukuka saygı göstermesi çağrısında bulunuyoruz" dedi.

Öte yandan Burger, operasyonlarda sivil can kayıpları olduğunu iddia ederek PKK'lı teröristlerin iddialarını savundu. Burger, ortaya çıkan sözde raporların 'endişe verici' olduğunu savundu.

Almanya, PKK'lı teröristlerin iddialarını savunuyor: Türkiye için skandal sözler ile ilgili etiketler Almanya Türkiye Operasyon
GÜNÜN VİDEOSU

Avcılar'da lunaparkta korku dolu anlar! Kemeri açıldı trambolinin üzerine düştü! O anlar kamerada

Avcılar'da lunaparktaki trambolin salıncağa binen çocuk dehşeti yaşadı. Baba, çocuğunu eğlendirmek için salıncağın bağlı olduğu halatı çekip bırakırken, salıncağın kemeri açıldı. Dakikalarca savrulan çocuk, trambolinin üzerine düştü. O anlar saniye saniye kameralara yansıdı.