Almanya bunu konuşuyor! Cimri Merkel

Almanya Başbakanı Angela Merkel partisine borçlu çıktı. Bild am Sonntag, Focus, Spiegel başta olmak üzere pek çok gazete, dergi ve internet sitesi Başbakan Angela Merkel'in parti aidatlarını ödemediğini ve yaklaşık 9 bin 500 Euro partisine borçlu olduğu iddiasını yazdı.

Bugün gün boyu çıkan haberlerde özetle şu ifadeler yer aldı Hıristiyan Demokrat Birliği (CDU) partisinin başkanı olan Angela Merkel için parti teşkilatı başbakanın borçlu duruma düştüğünden haberi olmadığını savundu.

Mecklenburg-Vorpommern Eyaleti CDU Teşkilat Sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre ‘CDU partisin 2013 yılında tüzük değişikliği yaptığı, üye aidatlarında yapılan değişikliğin başbakan Angela Merkel'e bildirilmediği, unutulduğu açıklandı.

Borçlu duruma düştüğünü öğrenen başbakan Angela Merkel'in borçlarını bu yıl içinde ödeyeceği açıklandı. CDU Parti Teşkilatı ise üyelerin aidat ödemelerine yönelik yeniden araştırma yapılacağını açıkladı.

Almanya bunu konuşuyor! Cimri Merkel ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.