Alkol bağımlılığına dikkat çeken "Şişenin Dibi Sergisi" Üsküdar'da açıldı

Alkol bağımlılığının sarsıcı yüzünü ortaya koymak, alkolün insan ve toplum sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çekmek için Alkol Bağımlılığı Farkındalık Haftası'nda Yeşilay tarafından düzenlenen "Şişenin Dibi Sergisi" Üsküdar Belediyesi binasında ziyarete açıldı.

Alkol Bağımlılığı Farkındalık Haftası dolayısıyla Yeşilay tarafından düzenlenen "Şişenin Dibi Sergisi" Üsküdar Belediyesi binasında ziyarete açıldı. "Şişenin Dibi" sergisi alkolün insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerine dikkati çekmek ve toplum vicdanını sarsacak etkilerini göstermeyi amaçlıyor. Sergide bununla ilgili görsellere ve objelere yer veriliyor.

Alkol bağımlılığına dikkat çeken "Şişenin Dibi Sergisi" Üsküdar'da açıldı

Yeşilay Genel Müdürü Nurullah Atalan, serginin açılışında yaptığı konuşmada etkinliğin bağımlılıklara dikkati çekmek için birçok lokasyonda yapıldığını söyledi. Serginin katılımcıları etkilediğini belirten Atalan, "Alkolün bireye ve toplum sağlığına etkisini gösteren çok çarpıcı görseller var. Sergide şiddet ve alkolle araç kullanımı gibi konularla ilgili de önemli mesajlar var. Alkol sadece bireyi değil, yakın çevresini de etkilediğinden dolayı alkol bağımlılığına bu yönüyle de bakmamız gerekiyor" dedi.

Alkol bağımlılığına dikkat çeken "Şişenin Dibi Sergisi" Üsküdar'da açıldı

Sergi, #alkolfarkındalıkhaftası ve #şişenindibi etiketleriyle sosyal medyada da alkol bağımlılığına karşı dikkati çekmeyi hedefliyor.

Sergi, "Alkol Farkındalık Haftası" dolayısıyla 21 Kasım'a kadar Üsküdar Belediyesi Sosyal Hizmet alanında ücretsiz ziyaret edilebilecek.

 
Alkol bağımlılığına dikkat çeken "Şişenin Dibi Sergisi" Üsküdar'da açıldı

Alkol bağımlılığına dikkat çeken "Şişenin Dibi Sergisi" Üsküdar'da açıldı ile ilgili etiketler Üsküdar şişenin dibi sergi alkol bağımlılığı Şişenin Dibi Sergisi Alkol Bağımlılığı Farkındalık Haftası
GÜNÜN VİDEOSU

Gezi olaylarının 10. yıl dönümünde Türkiye Komünist Partili bir grup polislere saldırdı!

Türkiye Komünist Partili bir grup, Gezi kalkışmasının 10. yıl dönümünde Taksim'de polislere saldırdı. Konuya ilişkin İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada 59 şahıs gözaltına alındığı belirtildi.