Aliyev Togg’u bugün teslim alacak

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili Togg'da teslim süreci başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın ardından Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev sipariş ettiği Togg'u bugün teslim alacak. İşte detaylar...

Türkiye’nin yerli ve milli otomobili Togg, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e bugün teslim edilecek.

Aliyev Togg’u bugün teslim alacak

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye’nin yerli ve milli otomobili Togg’u Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ardından teslim alan ikinci kişi olacak.

 

Aliyev, bugün başkent Bakü’de düzenlenecek törenle aracını teslim alacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın aracın anahtarını Aliyev’e takdim etmesiyle başlayacak tören, Bakan Varank ve Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş’ın Aliyev’i Togg’un teknik özellikleri hakkında bilgilendirilmesi ve Aliyev’in aracı kullanmasıyla sona erecek.

Yerli ve milli elektrikli otomobil Togg’un ’T10X’ modelinin ilk sahipleri yapılan çekilişle geçtiğimiz hafta belli olmuştu. Otomobil için ön sipariş veren 177 bin 467 kişi arasından 20 bin kişi yerli otomobilin sahibi olduğu açıklanmıştı.

Aliyev Togg’u bugün teslim alacak ile ilgili etiketler Otomobil Azerbaycan Elektrikli otomobil TOGG Yerli otomobil
GÜNÜN VİDEOSU

30 bina ve 114 kişi tahliye edildi... Gaziosmanpaşa’da yaşanan toprak kayması kamerada!

Gaziosmanpaşa'da akşam saatlerinde meydana gelen toprak kayması nedeniyle bölgedeki 30 bina ve 114 kişi tahliye edildi. Toprak kaymasının yaşandığı anlar saniye saniye kameralara yansıdı.