Alibaba Milan'ı satın alıyor

Endüstriyel futbol çarkı dönmeye devam ediyor. Futbol tarihinin dev ekiplerin Milan satılıyor. Alıcı ise Çin'den.

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden olan ve hemÇin'de, hem de uluslararası pazarda en önde gelen firmalardan biri olan Alibaba'nın kurucusu olan Jack Ma, futbol dünyasına adımını atmaya hazırlanıyor.

İtalyan futbolunun devlerinden Milan, son birkaç senedir kötü bir gidişat çizmekte. Ne kendi liginde, ne de Avrupa'da uzun zamandır başarıya aç kalan Milan, bir an önce eski günlerine dönmek istiyor (neydi o Shevchenko'lu, Kaka'lı, Dida'lı Milan...)

İşte Jack Ma da burada devreye giriyor. Kulübün patronu Silvio Berlusconi, Milan'ı Jack Ma'ya satmak için dirsek temaslarına başladı. Hali hazırda Çin kulübü Guangzhou Evergrande'nin sahibi olan Ma, kısa bir süre içinde büyük ihtimalle Milan'nın da yeni sahibi olacak.

Tarafların Haziran ayında bir araya gelerek işi resmiyete dökmesi bekleniyor. Forbes verilerine göre24.1 milyar dolar servet ile dünyanın en zengin 18. kişisi, Çin'in ise en zengin adamı ünvanının sahibi olan Ma, söylentilere göre Milan'a 700 milyon Euro civarında yatırım yapacak (Milan ikinci M.City olabilir).

Alibaba Milan'ı satın alıyor ile ilgili etiketler Haber