Ali Sami Yen Nef Stadyumu Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi

Galatasaray, Ali Sami Yen Nef Stadyumu'nun güneş enerjisiyle çalışan en güçlü stadyum unvanı ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girdiğini açıkladı. Galatasaray'da 22 Mart Salı günü Guinness Rekor Takdim Töreni düzenlenecek.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi NEF Stadyumu, güneş enerjisiyle çalışan en büyük stadyum olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Kulüpten yapılan açıklamada, "İlklerin ve enlerin kulübü Galatasaray ile Türkiye elektrik dağıtım ve perakende satış sektörünün öncü ve lider şirketi Enerjisa Enerji, Avrupa’da bir ilk olan ve geçen yıl kurulumuna başlanan santral kurulu güç bakımından dünyanın en büyük stadyum üstü güneş enerjisi santrali olarak tarihe geçiyor. Stadyum güneş enerjisiyle çalışan en güçlü stadyum unvanı ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı" ifadeleri yer aldı.

Galatasaray'da 22 Mart Salı günü Guinness Rekor Takdim Töreni düzenlenecek.

Ali Sami Yen Nef Stadyumu Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi

GUİNNESS REKOR TAKDİM TÖRENİ YARIN

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas, Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Sayın Bikem Kanık ve Enerjisa Enerji CEO’su ve Enerjisa Müşteri Çözümleri Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar ve Enerjisa Müşteri Çözümleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ersin Esentürk’ün katılacağı Galatasaray ile Enerjisa Enerji’nin Güneş Enerji Santrali Devreye Alma ve Guinness Rekor Takdim Töreni, 22 Mart 2022 Salı günü Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda gerçekleştirilecektir.

 

Ali Sami Yen Nef Stadyumu Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi ile ilgili etiketler Galatasaray NEF Stadyumu guinness rekorlar kitabı
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dev posteri 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne asıldı! "Yine Reis, Yeniden Reis"

Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlanmasının ardından bir grup, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterini astı. O anları kameraya alan bir vatandaşın "Yine Reis, Yeniden Reis" sloganları attığı görüldü.