Ali Babacan'dan "eğer" şerhli Metin Gürcan mesajı

DEVA Partisi kurucu üyelerinden Metin Gürcan'ın casusluk suçlaması ile gözaltına alınması siyaset gündemine bomba gibi düştü. Partinin genel başkanı Ali Babacan'ın olayın ardından yaptığı ilk açıklamada kullandığı ifadeler ise dikkat çekiciydi...

DEVA Partisi kurucu üyelerinden Metin Gürcan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında sabaha karşı gözaltına alındı.

Gürcan, sosyal medya hesabında "Siyasi casusluk suçlaması ile gözaltına alınıyorum. Polisler evde... Arama yapıyorlar. Şok oldum" açıklamasını yaptı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan bu konuda ilk değerlendirmeler de geldi.

Partisinin "Kadın için Adalet" raporunu kamuoyuna açıklamak için kameralar karşısına geçen Babacan, Metin Gürcan konusunda ilginç ifadeler kullandı.

"SUÇSUZ" OLDUĞUNU SAVUNMADI

"Kurucumuz Metin Gürcan'a sabah saatlerinde ev araması yapıldı ve gözaltında. Üzgünüm." diyen Babacan partisinin kendisine hukuki süreçte desteğini sonuna kadar vereceğini belirtti.

Babacan açıklamasının devamında ise ilginç ifadeler kullandı, Gürcan'ın "suçsuz" olduğunu net bir dille savunmayan Babacan, "Eğer siyasi bir operasyon ise bu tür olaylar bizi yıldıramaz. Konuyla ilgili, dosyayla ilgili daha detaylı bilgilere sahip olduktan sonra daha detaylı bilgileri vereceğiz" dedi.

Ali Babacan'dan "eğer" şerhli Metin Gürcan mesajı ile ilgili etiketler Ali Babacan Deva Partisi metin gürcan
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.