Alevilerden Sedat Peker'e sert tepki geldi

Organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'in çektiği videolarda Hz. Ali başta olmak üzere Aleviliğin değerlerine atıf yapmasına Alevi cemaatinden tepki geldi. Elazığ'da yer alan 7 cem evinin temsilcileri "Kimse Alevilerin masumiyetinden faydalanarak, kendini masum göstermeye kalkmasın" dedi.

Organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'in son konuşmalarında Hz. Hüseyin'in ve Hz. Ali'nin kılıcı Zülfikar görsellerine yer vermesine, konuşmalarında Alevilik'te önemli kişi ve değerlerden bahsetmesine Elazığ’daki Alevi temsilcilerinden sert tepki geldi.

Elazığ'ın yedi cemevi temsilcisinin imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Oluk oluk kan akıtacağını söyleyen, geçmişi karanlık organize suç örgütü lideri, güçlerinin sınırsız oldukları zamanlarda Muaviye’yi örnek alıp, düştükleri, yalnız kaldıkları zamanlarda Ali'ye sarılmaları manidardır.

Kimse Alevilerin masumiyetinden faydalanarak, kendini masum göstermeye kalkmasın. Aleviler ile hak ve adaletten ayrılmayan tüm insanların ortak değeri olan Hz. Ali, Ehlibeyt ve adaletin sembolü Zülfikar'ı kimse kendi pisliğine sığınak yapmasın.

Bu durum kabul edilir bir durum değildir. Biz aleviler ve kutsal değerlerimizi rahat bırakın, kirli oyuncaklarınıza malzeme yapmayın.

Hz. Ali ve Ehlibeyt temiz ve paktır. Hz. Ali diyor ki; “Affedilmeyecek günah, insanlara yapılan zulümdür” zulmedenin hangi taraftan olursa olsun hak katında yeri yoktur."

Açıklamada imzası olan Cem Evleri şöyle:

Elazığ Cem Kültür Vakfı

Ehlibeyt Cem Evi ve Kültür Merkezi

Sarıçubuk Cem Kültür Evi

Sün Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği

Şahinkaya Eğitim ve Kültür Merkezi

Koruk Köyü Cem Evi

Karakoçan Cem Evi

Alevilerden Sedat Peker'e sert tepki geldi ile ilgili etiketler Sedat Peker Alevi Hz. Ali cem evi Hz. Hüseyin tepki
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...