ALES/2 sonuçları açıklandı! İşte ALES sınav sonuç sorgulama ekranı...

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 20 Ağustos'ta yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/2) sonuçları açıklandı.

ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ) tarafından 20 Ağustos 2023 Pazar günü gerçekleştirilen Akademik Personel ve Lisanüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2023-ALES/2) sonuçları açıklandı.

ALES sonuçları 4 Eylül 2023 tarihinde "ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi" üzerinden ilan edildi. 

ALES sınav sonuç sorgulama ekranı için BURAYA TIKLAYINIZ.

ALES/2 sonuçları açıklandı! İşte ALES sınav sonuç sorgulama ekranı...

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"20 Ağustos 2023 tarihinde uygulanan 2023 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’nın (2023-ALES/2) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 04 Eylül 2023 tarihinde saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecektir."

 

ALES/2 sonuçları açıklandı! İşte ALES sınav sonuç sorgulama ekranı... ile ilgili etiketler ÖSYM ALES
GÜNÜN VİDEOSU

Virajı alamadı yoldan düştü... Of’taki kaza sabah ortaya çıktı

Trabzon'un Of ilçesine bağlı Kıyıboyu Mahallesi’nde Harun Şengül’ün (68) kullandığı araç şarampole yuvarlandı. Gece saatlerinde meydana gelen kazada şengül'ün yokuşu çıkarken viraja yaklaşınca direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu meydana geldiği öğrenildi. Sabah havanın aydınlanması ile ortaya çıkan kazada araç sürücüsü hayatını kaybetti.