Nagehan Alçı, o isimleri hedef aldı: Mini etekli olsalardı...

Karaköy'de başörtülü iki kadına yapılan çirkin saldırıyı köşesine taşıyan Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Fatih Portakal ve Yılmaz Özdil'i hedef aldı. Alçı, "Eğer böyle çirkin bir saldırı mini etekli bir kadına yapılsaydı hem FOX hem Sözcü ortalığı bangır bangır inletecekti" dedi.

Karaköy'de başörtülü kadına saldırdığı gerekçesiyle gözaltına alınıp mahkemeye sevk edilen şüpheli Semahat Y., 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçundan tutuklandı.

Bugünkü köşe yazısında söz konusu saldırıya değinen Habertürk yazarı Nagehan Alçı, "Her toplumsal kesimin içinden çıkan aydın ya da siyasetçi öncelikle kendi mahallesinden gelen aşırılıklar ve saldırganlıklar konusunda sorumluluk almalı" dedi.

Muhalif medyayı suskun kalmakla suçlayan Alçı, şu ifadeleri kullandı:

'FATİH PORTAKAL KAMERALARA BAKARAK ETKİLİ BİR KONUŞMA HAZIRLAMALIYDI'

"Karaköy’de ana caddede yürürken karşıdan gelen bir kadının tokadı ile sarsılan iki başörtülü genç kadın. Beşiktaş’ta akşam saatlerinde yolda yürürken yine karşıdan gelen bir kadın tarafından yüzüne yumruk atılan başörtülü başka bir genç kadın. İki hadisede de görüntüler korkunç.

Mesela bu saldırıyı kuvvetli ve samimi bir dille kınayan ilk haberi FOX TV yapmalıydı. Hükümete yakın kanallardan önce davranmalıydı FOX Haber. Fatih Portakal kameralara bakarak etkili bir konuşma hazırlamalıydı.

Nagehan Alçı, o isimleri hedef aldı: Mini etekli olsalardı...

'YILMAZ ÖZDİL İÇTEN DİLLE BİR YAZI KALEME ALMALIYDI'

Aynı şekilde Sözcü de bu konuyu manşete taşımalı ve kamusal sorumluluk almalıydı. Mesela Yılmaz Özdil içten dille bir yazı kaleme almalıydı. Laik kesimin duygularını en çok etkileyebilen yayın organları çünkü bunlar.

Eğer böyle çirkin bir saldırı mini etekli bir kadına yapılsaydı hem FOX hem Sözcü ortalığı bangır bangır inletecekti. Oysa keşke ezberbozan bir tavra girip aynı yayın çizgisini bu olayda da gösterselerdi. Türkiye’nin geleceği için büyük iyilik olurdu bu."

Alçı'nın yazısının tamamı için tıklayınız...

Nagehan Alçı, o isimleri hedef aldı: Mini etekli olsalardı... ile ilgili etiketler Fox TV Sözcü Fatih Portakal Yılmaz Özdil Karaköy Nagehan Alçı
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İlham Aliyev ve Fulya Öztürk arasındaki diyalog gündem oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan lideri İlham Aliyev'in Nahçıvan'da gazeteci Fulya Öztürk ile aralarında geçen diyalog sosyal medyada gündem oldu.