Akşener, İmamoğlu'na cumhurbaşkanı adaylığı için tarih verdi! ''Hazırlıklarını yap''

6'lı Masa'nın cumhurbaşkanı adayını belirlememiş olması birçok tartışmayı beraberinde getirirken çarpıcı bir kulis bilgisi gündeme geldi. Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında Meral Akşener'in Ekrem İmamoğlu'na cumhurbaşkanı adaylığı için ''Hazırlıklarını yap'' diyerek tarih verdiğini kaleme aldı. İşte yazarın dikkat çeken o yazısı...

2023 seçimlerine sayılı günler kala ''6'lı Masa'nın cumhurbaşkanı adayı kim olacak?'' sorusu hala yanıt bulmadı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile adaylık mücadelesi verdiği gözler önüne serildi. 6'lı Masa'daki adaylık krizi devam ederken çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında Meral Akşener'in Ekrem İmamoğlu'na cumhurbaşkanı adayı olması için tarih verdiği bilgisini kaleme aldı.

İşte yazarın dikkat çeken o yazısı...

AKŞENER, İMAMOĞLU’NA O TEKLİFİ YAPTI MI?

Hiçbir şey onu yıldırmıyor. Hiçbir şey onu cumhurbaşkanı adayı olma kararından vazgeçirmiyor. Kılıçdaroğlu’nun adaylığını kabul etmiş gibi görünse de içinde yanan cumhurbaşkanlığı ateşini bir türlü söndüremiyor.

Kılıçdaroğlu’nun tüm baskılarına rağmen İmamoğlu 15 ili aşkın yurt gezilerine başladı. İlki Kastamonu’ydu. Sırada Sivas, Tokat, Erzurum, Erzincan, Malatya, Ordu gibi yerler var. Bir ara İstanbul’a da uğrayacakmış. İstanbul Belediye Başkanı yurt gezisine niye çıkar? Onu da Kılıçdaroğlu düşünsün. Kastamonu konuşmasını izledim. Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasını başlatmış. Bir de seçim müziği yaptırmış. Öyle, “Kılıçdar, Kılıçdar, Kılıçdaroğlu” tarzında değil. Marş şeklinde düzenlenmiş. “İmamoğlu halkın yürekli sesi, eğilmez başı” diyor. “O gün gelecek, o gün gelecek” diye bir nakaratı var. Bence marş şeklinde değil de rock tarzında bir parçayı seçse daha akılcı olurdu. Gençlerin Ekrem abisi çağrışımı yapardı. Ben şarkının nakaratına takıldım. “O gün”, peki o gün hangi gün?

Aktaracağım kulis, ‘o gün’le ilgili. İmamoğlu cephesinden yansıyan kulise göre, o gün bu seçim değilmiş. Ben 14’üncü cumhurbaşkanı olmak için mücadele ettiğini düşünüyorum ama Meral Akşener’in, “Ekrem, sen 15’inci Cumhurbaşkanlığı için hazırlıklarını yap. İki yıl içinde erken seçime götüreceğim. Sen de o zaman cumhurbaşkanı adayı olursun” dediği söyleniyor.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Akşener, İmamoğlu'na cumhurbaşkanı adaylığı için tarih verdi! ''Hazırlıklarını yap'' ile ilgili etiketler Meral Akşener Ekrem İmamoğlu 6'lı Masa