AKOM'dan İstanbul için şiddetli fırtına uyarısı! Saat verip duyurdu...

AKOM, akşam saatlerinden itibaren yağışlı havanın etkisine girecek İstanbul'da şiddetli fırtınanın etkili olmasının beklendiğini duyurdu.

Son dakika haberi: AKOM'dan yapılan açıklamaya göre, kentte hafta sonu etkili olan soğuk ve yağışlı havanın bugün itibarıyla etkisini kaybetmesi, akşam saatlerinden itibaren ise bölgeye Orta Akdeniz üzerinden yeni bir alçak basınç sisteminin girmesi bekleniyor.

Güneyin ılık ve nemli havasını bölgeye taşıyacak olan sistem nedeniyle rüzgarın lodos (güney-batı) yönlerinden kuvvetlenerek kısa süreli hamlelerle kuvvetli fırtına şeklinde (60-90 kilometre/saat) eseceği, beraberinde sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor.

Kış değerlerinde 4-8 derece seyreden sıcaklıkların hafta boyunca artarak bahar değerleri olan 15-18 dereceye yükseleceği öngörülüyor.

Bugün 22.00 ila yarın 10.00 saatleri arasında il genelinde etkili olması beklenen fırtına nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı İstanbulluların hazırlıklı ve tedbirli olmaları uyarısı yapıldı.

MARMARA İÇİN ŞİDDETLİ FIRTINA UYARISI


Marmara Bölgesi'nde bugün ve yarın için fırtına uyarısı yapıldı. Fırtınanın yarın akşam itibarıyla etkisini azaltması bekleniyor.

Açıklamayı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptı. Marmara'da rüzgarın, bugün akşam saatlerinden itibaren güney ve güneybatıdan fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Fırtınanın bölgede yarın akşam saatlerinden sonra etkisini azaltacağı tahmin ediliyor.

Fırtına sebebiyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı da uyarı yapıldı.

Ulaşımda yaşanabilecek aksamalara karşı vatandaşların, dikkatli ve tedbirli olması gerektiği belirtildi.

AKOM'dan İstanbul için şiddetli fırtına uyarısı! Saat verip duyurdu... ile ilgili etiketler İstanbul
GÜNÜN VİDEOSU

Türkiye’nin savaş uçağı KAAN'ın yeni görüntüleri paylaşıldı: KAAN'ı bir de kendi sesinden dinleyin!

Türk Havacılık Uzay Sanayii, Milli Muharip Uçağı KAAN'ın uçuşuna dair yeni görüntüler paylaştı. Paylaşıma "KAAN’ı bir de kendi sesinden dinleyelim" notu düşüldü.