Akdeniz Oyunları’nın 10. gününde milli sporcular madalyaları toparladı

19. Akdeniz Oyunları’nda ay-yıldızlılar dokuzuncu günü 1 altın, 2 gümüş, 4 bronz olmak üzere 7 madalya ile tamamladı. Cezayir’in Oran kentinde düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları’nda mücadele eden Türk milli takımı en çok madalya kazanan ülkeler sıralamasında 103 madalya ile İtalya’nın ardından (147) 2. sırada yer alıyor.

Cezayir'in Oran kentinde düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları'nda kadınlar +67kg kiloda Nafia Kuş ile erkekler 58 kiloda Ömer Faruk Dayıoğlu tatamiye çıktı. Nafia Kuş, finalde karşılaştığı Faslı Fatima-Ezzahra Aboufaras'ı 5-0 yenerek altın madalya kazandı. Ömer Faruk Dayıoğlu ise yarı finalde karşılaştığı Faslı rakibi Omar Lakehal'e 26-23 yenilerek bronz madalyanın sahibi oldu.

FİLENİN SULTANLARI'NDAN GÜMÜŞ MADALYA

Milli Voleybol Takımı, ​​​​​​​Palais Sports Hammou Boutlelis Salonu'nda İtalya ile final karşılaşmasına çıktı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye'nin Cezayir Büyükelçisi Mahinur Özdemir Göktaş'ın da izlediği maçta rakibine 24-26, 20-25, 25-22 ve 22-25'lik setlerle 3-1 kaybeden milliler, organizasyonu gümüş madalyayla tamamladı. Milli takım adına maçın skoreri 15 sayıyla İlkin Aydın oldu.

YÜZME BRANŞINDA 1 GÜMÜŞ VE 1 BRONZ MADALYA

Milli yüzücü Deniz Ertan, kadınlar 200m bireysel karışık finalinde 2:14.15 derecesiyle bronz madalya kazandı. Milli yüzücü Viktoria Zeynep Güneş, kadınlar 200m bireysel karışık finalinde 2:12.26 derecesiyle gümüş madalya kazandı.

ATLETİZM TAKIMLARIMIZDAN 2 BRONZ MADALYA

Kadınlar 4x100m bayrak finalinde Ekaterine Avramova, Deniz Ertan, Viktoria Zeynep Güneş ve İlknur Nihan Çakıcı'dan oluşan milli takım bronz madalya kazandı. Erkekler 4x100m bayrak finalinde Berke Saka, Berkay Ömer Öğretir, Ümitcan Güreş ve Baturalp Ünlü’den oluşan milli takım 3:36.29 derecesiyle bronz madalya kazandı.

Akdeniz Oyunları’nın 10. gününde milli sporcular madalyaları toparladı ile ilgili etiketler Cezayir milli sporcular altın madalya Akdeniz OYunları
GÜNÜN VİDEOSU

Ölümün kıyısından döndü! TV izlerken kurşun kafasını böyle sıyırdı

Yalova'da gece bekçiliği yapan vatandaş, iş yerinde televizyon izlediği sırada bir yorgun mermi tavanı delerek başını sıyırıp koltuğa düştü. Ölümden dönen İdirs Fidan isimli vatandaşın yaşadığı korku dolu anlar güvenlik kameralarına yansıdı.