AK Parti ve MHP'li vekiller Hollanda Dostluk Grubu'ndan istifa etti!

Türkiye Büyük Millet Meclisi Hollanda Dostluk Grubu'nun AK Partili ve MHP'li üyeleri istifa etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Türkiye-Hollanda Parlamentolararası Dostluk Grubu'nun AK Parti'li üyelerinin, istifa ettiğini belirterek, "Özür gerçekleşene kadar Dostluk Grubu'nda bulunmayacağız." dedi.

BAŞKANVEKİLİ ELİTAŞ AÇIKLAMA YAPTI

Elitaş, konuyla ilgili açıklamada, Türkiye ile Hollanda arasında ortaya çıkan diplomatik kriz sonrasında, Hollanda'nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'yı "istenmeyen kişi" ilan ederek, sınır dışı etmesi, konsolosun gözaltına alınması ve Hollanda'nın Türk siyasetçilerine yaptığı diplomatik nezaketsizlik ve çirkinlik sonucunda, AK Parti'li üyelerin Türkiye - Hollanda Parlamentolararası Dostluk Grubu'ndan istifa ettiğini bildirdi.

Mustafa Elitaş, Türkiye ile Hollanda arasındaki ilişkiler düzelinceye ve Türkiye'ye karşı yapılan bu çirkin tavrın giderilmesi için yapılması gereken bütün işlemler ve özellikle de özür gerçekleşene kadar, AK Parti'li üyelerin Dostluk Grubu'nda bulunmayacaklarını kaydetti.

MHP DE AYRILDI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Türkiye-Hollanda Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesi MHP milletvekilleri bu görevlerinden istifa etmişlerdir" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Türkiye-Hollanda Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesi MHP milletvekilleri bu görevlerinden istifa etmişlerdir" dedi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden, "Türkiye-Hollanda Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesi MHP milletvekilleri bu görevlerinden istifa etmişlerdir" paylaşımında bulundu.

AK Parti ve MHP'li vekiller Hollanda Dostluk Grubu'ndan istifa etti! ile ilgili etiketler Hollanda Türkiye dostluk grubu