AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: "Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesidir"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Netanyahu hükümetine ve İsrail'in yaptığı katliama destek veren Batılı ülkeleri hedef aldı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in sözleri şu şekilde:

Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesidir.
Bu cinayet makinesi her katliamdan sonra Batılı ülkeler tarafından “İsrail’in kendini savunma hakkı var” cümlesiyle daha çok cinayet işlemesi için teşvik edilmektedir.

"CİNAYET MAKİNESİNİ DESTEKLİYORLAR"

Gazzelilerin “yaşama hakkı”nı esas almadan kim sadece “İsrail’in kendini savunma hakkı var” diyorsa, bu insanlık suçlarının faillerindendir. Masumların öldürüldüğü her katliamdan sonra “İsrail’in kendini savunma hakkı var” diyerek Gazzelilerin yaşama hakkının yok edilmesini teşvik edenler, bu cinayet makinesinin asıl destekçisidir.

Netanyahu bir katliam siyaseti izlerken Batılı ülkeler şimdiye kadar hiç gür sesle insan hakları ve hukuktan bahsetmediler. Tam tersine “İsrail’in kırmızı çizgilerle bağlı olmadığını” söylüyorlar. “İsrail’e kırmızı çizgi sunmuyoruz” diyenler “daha çok

Barbarlık topyekun insanlığa savaş açmıştır. Savaş sadece Gazze’de değil, insanlığın kalbindedir. Her kim Gazzelilerin yaşama hakkından bahsetmeden tek başına “İsrail’in kendini savunma hakkı”ndan bahsediyorsa tetikçinin arkasındaki odur. Her kim masum çocukların ölümünün ardından “İsrail’e kırmızı çizgi sunmuyoruz” diyorsa insanlığa açılan savaşın asıl planlayıcısıdır.

"BARBARLIĞA KARŞI İNSANLIĞIN SESİ TÜRKİYE'DİR"

Barbarlığa karşı insanlığın sesi yine Türkiye’dir. Cumhurbaşkanımızın ateşkes çağrısı ve barış için ortaya koyduğu eylem planı, Gazzeli masumları koruyacak tel yoldur. İnsanlığın barbarlığa karşı mücadelesi ve masumların korunması için Cumhurbaşkanımızın açıkladığı eylem planı en önemli ve en hayati zemindir.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: "Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesidir" ile ilgili etiketler Filistin Gazze AK Parti Ömer Çelik
GÜNÜN VİDEOSU

Giresun'da fırtına etkisiyle deniz taştı! Mini tsunami dehşeti kamerada...

Giresun'da etkili olan fırtına nedeniyle deniz taştı. Mini tsunami yaşanan Tirebolu ilçesinde o anlar saniye saniye kameralara kaydedildi.