AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Macron'un açıklamaları skandaldır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrası açıklamalar yaptı. Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Türkiye'ye yönelik açıklamalarının skandal olduğunun altını çizen Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu arasında gerçekleşen görüşme ile ilgili "Sayın Karamollaoğlu ile buluşması saatlerce süren iyi geçmiş bir buluşma olarak yansıdı" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrası gündeme ve toplantıda konuşanlara ilişkin gazetecilere açıklamalar yaptı. Çelik, "Macron bütün açıklamalarında Türkiye'yi hedef alıyor. Macron tüm Fransız dış politikasını Türkiye düşmanlığı üzerine kuruyor. Cumhurbaşkanımız Afrika'ya gidiyor, Fransız haber ajanslarına bakıyoruz "Erdoğan'ın Afrika'da ne işi var?" manşetleri atılıyor. Hemen bir rakabet içine giriyorlar" ifadelerini kullandı.

Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları şöyle:

Kıbrıs davası hiçbir zaman desteksiz kalmayacak. Geçmişten bugüne ne zaman masaya oturulsa, Rum tarafı istediğini elde etme, daha sonra da masayı bozma yoluna gitmiştir. Masa tekrar toplandığında Rum tarafı siyasi oyunlarına kaldığı yerden devam etmiştir.

Gaz kaynaklarının iki taraf tarafından bölüştürülmesi yönünde mekanizma oluşturulmasını önerdik. Rum tarafı haksız, hukuksuz bir davranışta bulunmuştur.

LİBYA MESELESİ

Libya gündemini yakında takip ediyoruz. Paris'te bir Libya toplantısı yapıldı. Burada bizim her zaman altını çizdiğimiz hususlar gündeme geldi. Bu zirveye Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin davet edilmesi yanlıştır. Bir takım mahalle dayanışmasının öne çıkarılmak için zirvelerin zehirlendiğini görüyoruz.

MACRON'UN TÜRKİYE AÇIKLAMASINA TEPKİ

Macron'un Rusya ve Türkiye'nin Libya'da bulunmasına yönelik açıklamaları skandaldır.

Macron bütün açıklamalarında Türkiye'yi hedef alıyor. Macron tüm Fransız dış politikasını Türkiye düşmanlığı üzerine kuruyor. Cumhurbaşkanımız Afrika'ya gidiyor, Fransız haber ajanslarına bakıyoruz "Erdoğan'ın Afrika'da ne işi var?" manşetleri atılıyor. Hemen bir rakabet içine giriyorlar.

FESTİVAL MÜJDESİ

Yarın Cumhurbaşkanımız katılımıyla bir gençlik festivali başlıyor. Her bir gencimizin kendinden bir şey bulacağı bir festival olacak. Sanal gerçeklikle olarak hazırlıklarımız var. Sinema ile de buluşacaklar. Sporun her türlüsü orada buluşacak. Nitekim akşamları kamp ateşi etrafında söyleşiler yapılacak.

ERDOĞAN-KARAMOLLAOĞLU GÖRÜŞMESİ

Sayın Karamollaoğlu ile buluşması saatlerce süren iyi geçmiş bir buluşma olarak yansıdı. Aralarında köklü bir hukuk var, Cumhurbaşkanımızın Saadet Partisi'nde çok yakın arkadaşları var. Bu istişareler bu açıdan faydalıdır. Kuşkusuz herkes bir anda görüşünü değiştirecek bir şey yok. Nitekim Cumhurbaşkanımız ekonomiden dış politikaya kadar net bir şekilde paylaşan bir lider. Hem kıdemi hem tecrübesi açıdan gündemdeki konulara hakim. O açıdan bu buluşmalar her zaman faydalıdır.

 "YUNANİSTAN SALDIGAN BİR POLİTİKA İZLİYOR"

Yunanistan saldırgan bir politika izliyor. Silahsız adaların silahlandırılması gayrihukukidir. Yunan halkının parasını israf etmekten başka bir şey yapmıyorlar. Biz hem hukuken hakkıyız, hem de sahada her türlü imkana sahibiz. Buna rağmen biz diyoruz ki Yunanistan ile masaya oturalım. Onlar bundan kaçıyor. Yunan Başbakanı Miçotakis'in tek mesaisi, buluştuğu devlet liderlerine Türkiye'yi şikayet etmek, Türkiye ile ilgili yalan söylemek.

BAE İLE NORMALLEŞME SÜRECİ

Çeşitli devletler çeşitli zamanlarda problemler yaşayabiliriz, asıl mesele bu problemleri aşabilmek. Körfez'deki birçok ülkeyle bu sorunların aşılabilmesi için yoğun diyalog önemlidir. BAE ile çeşitli meselelerin çözülmesiyle ilgili görüşmeler devam edecektir.

KILIÇDAROĞLU'NUN 'HELALLEŞME' VİDEOSU

Kim olursa olsun birisi helalleşme dediğinde buna saygı duymak lazım. Ama mesele şu helalleşme dediğinizde bunun altını nasıl dolduracaksınız. Tarihin bazı sıkıntılarından kurtulmaktan bahsedenler kendi partilerinde vatandaşlarımızı üzecek açıklamalar olduğunda buna karşı seslerini çıkarmadılar. Nitekim son olarak vekil sıfatı taşıyan birisinin şehit ailesine küfrüne karşı da sessiz kaldılar.

50+1 TARTIŞMASI

Türkiye’nin siyasi mücadelesi hafızalarımızda taze. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi de meşrudur, parlamenter sistem de meşrudur. Türkiye birdenbire bu noktaya gelmedi. Türkiye’de parlamenter sistem varken rahat nefes almasına izin vermediler.

 LÜTFÜ TÜRKKAN'IN SKANDAL SÖZLERİ

Küfrü eden kişi önce inkar etti, sonra kabul etti. Fakat özür dilerken bile aileyi dışında tutarak ciddi bir özür bile dileyemedi. CHP, "Bu bir provokasyondur" dedi. Asıl mesele şudur, bu küfre bir mazeret bulma çabasına giriyorlar. Kınanması ve lanetlenmesi gereken bir şeydir. Diyelim ki kurgu, buna rağmen bu küfür meşru mudur? Hem bu olay kurgu değildir, kameraların önünde gerçekleşmiştir. Net bir durum var ortada.

NACİ BOSTANCI'NIN GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

2023 seçimlerine dönük çalışmalar konusunda yeni görevler üstlenecek. Kendi iradesiyle gerçekleşmiştir. MKYK üyelerimizle birlikte bir istişare oldu ve görevi için İsmet Yılmaz ismi ön plana çıktı. Fakat karar Grup Toplantısı'nda verilecek.

 BAŞAK CENGİZ CİNAYETİ

Hepimize en çok yaralayan şey bir caninin elinde bir kılıçla, "Sadece savunmasız olduğu için onu öldürdüm" demesi. Bu zihniyetin sokaklarda bu şekilde dolaşması tabi ki teyakkuzu artırmamız gerektiğini gösterdi. Bu zihniyet ile mücadele etmek zorundayız.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Macron'un açıklamaları skandaldır ile ilgili etiketler Ömer Çelik MYK ak part
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.