AK Parti de, CHP de TBMM Başkanı Kahraman'a karşı pozisyon aldı

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Meclis Başkanının bu sözlerini (laiklik yeni Anayasa'da olmamalıdır) şiddetle kınıyorum. Meclis Başkanı derhal istifa etmelidir. dedi.

Genel Kurulda, bazı uluslararası anlaşma ve protokollerin onaylanmasına ilişkin tasarıların görüşülmesine devam ediliyor.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın, laiklik bir kere yeni Anayasada olmamalıdır. dediğini ifade ederek, Meclis Başkanının bu sözlerini şiddet kınıyorum, bu sözleri kabul edemeyiz. Böyle bir Meclis Başkanı, TBMM'nin Başkanlığını yapamaz. Böyle bir tabloyu kabul edemeyiz, Meclis Başkanı derhal istifa etmelidir. diye konuştu.

Bunun üzerine TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Milletvekillerinin oylarıyla bu makama seçilen Meclis Başkanı ile ilgili nazik dil kullanmanızı rica ediyorum. dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, TBMM Başkanı Kahraman'ın bu sözleri hangi bağlamda söylediğini bilemediklerini ifade ederek, Sayın Başkan buna ilişkin bir değerlendirme yapacaktır herhalde. AK Parti'nin laiklikle ilgili problemi yoktur. Anayasa taslağında böyle bir gündemimiz de yoktur. ifadesini kullandı.

AK Parti de, CHP de TBMM Başkanı Kahraman'a karşı pozisyon aldı ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...