AK Parti 75 kişilik MKYK tam isim listesi 2021! Yeni kabinede kimler var?

AK Parti MKYK tam isim listesi belli oldu. AK Parti'nin 7'nci Olağan Kongresi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından sonra yeni kabine listesindeki isimlerde yavaş yavaş netleşmeye başladı. Peki, yeni kabinede kimler var?

AK Parti MKYK ve MYK listesi sonunda netlik kazandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelmesi ile salonunda İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi başladı. Erdoğan, "2023'e hazır mıyız? 2023'e, bugün yapacağımız tüzük tadilatıyla 50 kişilik bir MKYK değil, şimdi 75 kişilik MKYK ile yola devam edeceğiz." dedi. ifadelerini kullandı.

AK PARTİ 75 KİŞİLİK MKYK İSİM LİSTESİ

AK Parti yeni MKYK isim listesi açıklandı. AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi oy pusulası belli oldu. İşte AK Parti MKYK üye adayları:

AK Parti 75 kişilik MKYK tam isim listesi 2021! Yeni kabinede kimler var?

Erdoğan, "Özellikle de kar yağışının tüm mikropları temizlediği bir anlamlı buluşmada en kalbi duygularla selamlıyorum" ifadesini kullandı.

Erdoğan konuşmasının devamında, "Hamdolsun şu ana kadar, kurulduğumuzdan bu yana son olarak üye kayıtlarını istediğimde, üye kayıt sayımız 13 milyon 500 bine ulaştı. Bırakın Türkiye'yi, dünyada böyle bir siyasi parti yok. Hamdolsun 1 milyonu aşkın genç üyesiyle yaklaşık 5 milyonu aşkın kadın üyesiyle ve bunun dışında da ana kademe üyesiyle dünyada bir başkası yok. Türkiye'de zaten yok. Artık önümüzde ne var, 2023 var. 2023'e hazır mıyız? 2023'e, bugün yapacağımız tüzük tadilatıyla 50 kişilik bir MKYK değil, şimdi 75 kişilik MKYK ile yola devam edeceğiz. Ayrıca 'yedek' diye bir ifade var. O da 35 kişi ama onlar yedek olarak kalmayacak. Onlar da aynen 35 kişiyle beraber asıl üyeler gibi çalışacaklar." sözlerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'yi önce 2023 hedeflerine, ardından da 2053 vizyonuna Cumhur İttifakı'yla kavuşturacağız." mesajını verdi.

 

AK Parti 75 kişilik MKYK tam isim listesi 2021! Yeni kabinede kimler var? ile ilgili etiketler AK Parti MKYK isim listesi yeni kabine