Davutoğlu şehit cenazelerini kaybettiği koltuğa paravan yaptı...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir süre önce katıldığı canlı yayında Ahmet Davutoğlu'nun 7 Haziran seçimleri öncesinde "HDP ile anayasa yapabiliriz" dediğini açıklamıştı... Soylu'ya Davutoğlu'ndan yanıt geldi. Sosyal medyada bir video paylaşan Davutoğlu, Soylu'nun açıklamalarını şehit cenazeleriyle harmanlayarak 'terörle mücadele' mesajı verdi! Davutoğlu, videosuna kameralar önünde ağladığı anları eklemeyi de unutmadı

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk'te katıldığı yayında Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu hakkında çok konuşulan açıklamalar yaptı.

Bakan Soylu, Davutoğlu'nun 7 Haziran seçimleri öncesi MYK toplantısında "HDP ile anayasa yapabiliriz" dediğini söyledi.

Bakan Soylu, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı;

"Yıl 2015. Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran seçimleri önce MKYK toplantısında bir değerlendirme yapabilirken. “HDP’yle anayasa yapabiliriz” diye bir cümle çıktı ağzından.

Seçim geçti, AK Parti tek başına iktidarı elde edemedi. Hatırlıyorum ilk MKYK toplantısında bugün DEVA Partisi’nin başkanı Ali Babacan şunları söyledi: Hiç bunlara bakmamalıyız, ekonomiyi ayakta tutmalıyız. Dedim ki bizim sorumluluğumuz bugün bu değil. Bizim sorumluluğumuz demokrasiyi ayakta tutmak.

Tartışmalar o kadar çok şiddetli oluyordu ki. Bir ara Sayın Davutoğlu’nun dengesi kayboldu, “Odalarınızda ne konuşuyorsunuz, dinletip biliyorum” demişti. 7 Haziran 2015-1 Kasım 2015 arasındaki süreci anlatıyorum. Ben partinin teşkilat başkanıydım. 'Hepinizin odalarında neler konuştuğunu tek tek biliyorum' diyordu MYK üyelerine söyledi bunu. 

Davutoğlu şehit cenazelerini kaybettiği koltuğa paravan yaptı... - Resim : 2

ŞEHİT CENAZELERİNİ KULLANDI

Bakan Soylu'nun gündeme bomba gibi düşen açıklamaları sonrası Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu sosyal medya hesabından bir video paylaştı.

Soylu'nun açıklamalarını şehit cenazelerinden görüntüler ve kendi gözyaşlarıyla harmanlayan Davutoğlu, paylaşımına, "Biz terörle mücadele ederken..." notunu düştü.

Ahmet Davutoğlu'nun bu epik paylaşımının HDP ile dirsek temasını unutturup unutturamayacağı ise merak konusu.

Davutoğlu şehit cenazelerini kaybettiği koltuğa paravan yaptı... ile ilgili etiketler Ahmet Davutoğlu Süleyman Soylu İçişleri Bakanı Gelecek Partisi

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Halk TV'de sokağa çağrı skandalı! Mustafa Sönmez: Yunanistan'daki gibi sokağa çıkın!

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın sunduğu programa konuk olan Mustafa Sönmez'in skandal sözleri gündem oldu. Sönmez, "Ağlaşmakla olmaz. Çıkacaksın mücadele edeceksin. Sokak senindir kardeşim. Bu ülkede az mı sokaklarda mücadele kazanıldı?" diyerek sokağa çıkma çağrısı yaptı.