Ağrı ve Van'da eğitime 1 gün ara!

Van'da 3 ilçede, Ağrı'da etkili olan kar ve tipi nedeniyle 5 ilçede köy okullarındaki eğitime ara verildi. Hayatı olumsuz etkileyen kar sebebi ile taşımalı eğitime 6 Şubat'ta ara verildi. İşte okulların tatil edildiği o ilçeler...

Ağrı ve Van'da kar ve tipi  etkili oldu. 6 Şubat 2024 Salı günü kar ve tipi nedeniyle Ağrı'da 5 ilçede, Van'da 3 ilçede eğitim aksadı. Köy okullarındaki eğitim ile taşımalı eğitime 6 Şubat'ta ara verildi.

KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLDU

Ağrı'nın Taşlıçay, Patnos, Tutak ve Hamur ilçelerinde köy okullarındaki eğitim ile taşımalı eğitime yarın ara verildi. Diyadin ilçesinde de Akyolaç, Hacıhalit, Mutlu, Sürmelikoç, Taşkesen ile Yukarıdalören köylerindeki okullar yarın için tatil edildi.

Ayrıca Diyadin ve Tutak ilçelerinde kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personel de 6 Şubat'ta izinli sayılacak.

VAN'DA KAR EĞİTİMİ VURDU!

Van'ın Muradiye, Saray ve Özalp ilçelerinde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Muradiye Kaymakamlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ilçede yoğun kar yağışının etkili olduğu belirtildi.

Açıklamada, olumsuz hava koşulları ve meydana gelebilecek buzlanma nedeniyle ilçede eğitime yarın ara verildiği aktarıldı.

Saray Kaymakamlığı da sosyal medya hesabından yapılan yaptığı açıklamada, yoğun kar ve meydana gelebilecek buzlanmadan dolayı tüm okulların 6 Şubat'ta tatil edildiğini duyurdu.

Özalp Kaymakamlığının internet sitesinden yapılan açıklamada da kar ve tipi nedeniyle eğitime yarın ara verildiği, kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ve kronik ağır hastalığı olanların idari izinli sayılacağı bildirildi.

Ağrı ve Van'da eğitime 1 gün ara! ile ilgili etiketler Van Ağrı Kar tatili
GÜNÜN VİDEOSU

Ataşehir'de 2 kişinin canına mal olan yakıt tankerinin patlama anı kamerada!

Ataşehir'de 2 kişinin ölümüne neden olan yakıt tankerinin patlama anına ait görüntüler ortaya çıktı.